Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét?

Bölcsességfog műtét?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, holnap szedik ki a bölcsességfogamat, ami konkrétan vízszintesen nőtt, és nincs kint az ínyből. Kb mennyi ideig tarthat? Az érzéstelenítéstől nem fog elzsibbadni a nyelvem/torkom úgy, hogy nem tudok majd nyelni? És ugye a műtét közbe is termelődik nyál, és a nyálszivo ellenere is marad a szamba, arra esetleg lesz lehetőségem, mint pl tomesnel, hogy becsukjam a számat es nyeljek egyet gyorsan? Ha nem teszem akkor lefolyik a nyal a torkomon es kohogni kezdek:/ Tomesnel, fogszabalyzasnal tudok nyelni, de igy nem tudom lehetseges lesz-e, hogy felvagnam.

2022. ápr. 11. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyi ideig tart, hogy mennyire van mélyen a csontban, nekem az ilyen vízszintes alsó bölcsességfog műtét vagy másfél órát tartott, mire ki tudták szedni. Ugyanis ilyenkor el kell körülötte fúrni a csontanyagot is, hogy egyáltalán rá tudjanak fogni és végül ki tudják húzni. Ha nyelned kell, feltartod a bal kezed és szólsz, de ezt úgyis mondani fogják, hogy így kell jelezned, ha van valami. A torkod nem fog elzsibbadni, fogsz tudni nyelni. Amúgy nem nyállal lesz tele a szád, hanem vérrel. Nekem utána volt kegyetlen, hogy kiment az érzéstelenitő, arra kérj tőlük erősebb fájdalomcsillapítóra receptet, ha maguktól nem jutna majd eszükbe.
2022. ápr. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszodat, el sem hiszed mennyire megnyugtattal. A fajdalom miatt nem félek, alapbol nagyon faj, mert nőne a fog, csak nem tud hova. Azért remélem nekem nincs túl mélyen a csontba:/
2022. ápr. 11. 23:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A fekvő bölcsességfog nem egyszerű eset, de egy profi szájsebész szépen meg tudja csinálni. Ehhez viszont neki csak arra van szüksége, hogy ne ficánkolj és maradjon végig nagyra nyitva a szád. Öblíteni vagy csukni nem fogsz tudni a kezelés közben, de néha nyugodtan nyelhetsz egyet óvatosan, nyitott szájjal. Csak az orrodon keresztül vegyél levegőt (ne sóhajtozz, csak legyen folyamatos a légzésed), és akkor nem fog semmi se irritálni vagy a torkodra csúszni. Minél inkább hagyod őket dolgozni, annál könnyebb lesz neked is: az orvos nyugodtan a saját tempójában és nem kapkodva (versenytfutva a türelmeddel) halad, az asszisztens pedig mindent kényelmesen el tud szívni. Egyébként tömésnél sem csukhatod csak úgy be a szádat, illetve megteheted, de akkor a tömés egy silány munka lesz.

Ha alsó fogról van szó, akkor a nyelved oldala is zsibbadni fog, felső fognál csak a fog környéke.

Direkt nem írtam, hogy mennyi ideig fog tartani, mert ez nem egy verseny. Ha fáj és kérsz még zsibbasztót, bármikor nyugodtan jelezz a kezeddel.

Ja és ne felejts el enni a kezelés előtt! Akkor is ha semmi étvágyad nincs, mert kelleni fog az energia a szervezetednek.

Sok sikert holnapra!

2022. ápr. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt, sokat segített:))
2022. ápr. 12. 00:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Mesélj milyen volt?Nekem is ki kell venni mind a 4et.
2022. ápr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyszerre 1 fogat vettek ki, de sokkal jobb volt, mint amire számítottam. Fel óra alatt vegeztek is. A gyógyulás rosszabb, mint amire számítottam, mert ha kimegy belőlem a fájdalomcsillapító, nagyon faj.
2022. ápr. 16. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!