Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen gyakran cseré ltek...

Milyen gyakran cseré ltek fogkefét?

Figyelt kérdés

Sima fogkeféről beszélek, nem elektromosról.


Nálam 1 hét alatt kopik szét a sörte. Párom fogkeféje több hónap után is olyan, mintha most bontotta volna ki, pedig ő is 2x mos fogat egy nap.


Próbáltam, hogy biztos túlságosan rányomva mosom a fogam, de nem: gyengén fogva is másfél hétig bírja csak.

Signal, vagy olcsó kefe ugyanúgy csak 1 hétig szolgál.

Párommal egyszerre bontunk meg egy kettes csomagú fkefét, neki hónapokig jó az..


Nektek mennyi idő kell, míg elkopik?



2022. ápr. 28. 07:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor elfogy a fogkrém, kb 1,5-2 hó.
2022. ápr. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Egyrészt valami nem stimmel a fogmosási módszereddel, ha ennyire hamar tönkreteszed vele a kefét (meg feltehetöen a fogad is!), legközelebb a fogorvosnál kérd meg, tanítsa meg, mi a helyes fogmosás.

Másrészt az sem lehet jó technika, ha hónapok alatt sem kopik a kefe a párodnál, neki is kellene egy oktatás.


Ettöl függetlenül a kefét kb havonta ki kellene cserélni, nem a kopás miatt, hanem mert fertözésveszélye van.

2022. ápr. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem jól mosol fogat. Nekem egyáltalán nem szokott elgörbülni a sörte. A gyerekeim (fiúk) úgy mosnak fogat, hogy szanaszét görbül a sörte a fogkeféjükön. De az exeimnek (férfiak) is így volt. Nem erőből kell ám kefélni {a fogakat}. :)


Egyébként van olyan fogkefe is, ahol színezettek a sörték és a színanyag kikopik egy idő után. Ha az már halvány, akkor szoktam kicserélni.

2022. ápr. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Havonta azért érdemes lecserélni. Baktériumok telepednek meg rajta, még ha látszólag tiszta is. De az sem mindegy, milyen márkájú az a fogkefe.
2022. ápr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
1,5 hét nagyon durva.. biztos, hogy túlságosan rányomod. Nekem fém fogszabim van, mégis bírná a sörte hónapokig is (napi 4-5 fogmosás mellett), a higiénia miatt cserélem havonta (lebomló fogkefe). Nem szabad nagyon rányomni a fogra, sőt... Nézz youtube-on oktatóvideókat, hogy hogyan kell helyesen mosni.
2022. ápr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, valamekyik fogad de lehet hogy több is rendelkezik egy olyan résszel ami na éles és az teszi tönkre a fogkefét... Amit egyébként 2 havonta kell cserélni.
2022. ápr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kipróbálom, hogy youtube videót nézve mosok fogat, ahogy a videón csinálják.

Kicsit óvodásnak érzem magam tőle, de meglátjuk, hogy mire lesz jó ez az egy hét. Ma bontottam új fogkefét. Kíváncsi vagyok :)


Ui.: 1 éve már én is lebomlót vagy bambuszt használok, kicsit már durva volt látni, mennyi műanyag végzi a kukában 💚

2022. ápr. 28. 09:29
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ui.: 1 éve már én is lebomlót vagy bambuszt használok, kicsit már durva volt látni, mennyi műanyag végzi a kukában 💚"


Most itt a végére elárultad nekünk, hogy speckó fogkefét használsz, nem lehet hogy azoknak "gagyi" az anyaga és azért mennek hamar tönkre?


Egyébként szemét szúrt, hogy írod hogy a parodnak hónapokig jó a fogkeféje: (valóban mossa a fogait vagy csak alibiből van neki?) szóval 2 havonta új kell (baktériumok miatt) azaz a "hónapokig" az nem jó.

2022. ápr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Már az anyagváltás előtt is hetente kopott. Azért rendelek már környezetbarátat, de ha éppen nem jön meg időben a rendelés, akkor persze megveszem a boltban a simát.

Műanyag vagy bio tök egyforma kopik..


Párommal reggel és este is együtt mosunk fogat, mert kb egy időben kelünk és egyszerre megyünk aludni.

2022. ápr. 28. 10:03
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az se mindegy, hogy lágy, közepes vagy kemény a fogkefe sörtéje.
2022. ápr. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!