Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsességfogakat mindenképp...

A bölcsességfogakat mindenképpen ki kell húzni, ha nincsenek kinőve?

Figyelt kérdés

Teljesen keresztbe van a két alsó bölcsességfogam.


Két ellentétes véleményt is hallottam már fogorvosoktól is, akihez korábban jártam javasolta ugyan, hogy elkellene távolítani, de végülis ha semmiben nem zavar és nem okoz panaszt akkor nem érdemes bolygatni, azóta más orvosnál is megfordultam, ott viszont minden kezelés alkalmával kiakarják műteni.

De továbbra sincs vele semmi panaszom nem fáj, nem nyom ideget, nem okoz problémát rágásban, egyszerűen benne van az állcsontomba teljesen épp állapotban.


Valóban érdemes lenne kihúzni?

Úgy vagyok vele, hogy mivel semmi panaszt nem okoz, és nem úgy tűnik mint ami kiakarna onnan nőni, inkább megkímélném magam 2 műtéttől.



2022. máj. 11. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
Igen, érdemes. Idővel előre fogja nyomni a többi fogadat, amivel egy sor más poblémád lesz majd.
2022. máj. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak akkor ha gond van vele . 65 voltam,amikor fogsor csináltatása miatt vették ki,nehogy később bezavarjon.
2022. máj. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Van két alsó impaktált bölcsességfogam. Soha nem fognak tudni kinőni. Néha kicsit begyulladnak, olyankor fáj a torkom, hőemelkedésem van, stb.

Egy magánfogorvos, akinek nem volt szájsebészi végzettsége, CT felvétel alapján azt mondta, "felszeletelem, és kiszedem".

A szerencsém az volt, hogy elkerültem a SE Klinikára egy szájsebészhez, aki megnézve a CT felvételeket, hosszasan magyarázta, hogy miért nem javasolja a kiműtést. A lényeg, esetemben a beavatkozás kockázatai meghaladták a várható előnyöket (örökös zsibbadás, stb.), még így is, hogy időnként begyulladnak.

Szóval nem, nem minden esetben kell kiműteni, és érdemes akár több szájsebésszel is konzultálni.

2022. máj. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!