Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit gondoltok erről? Okozhatja...

Mit gondoltok erről? Okozhatja ez a panaszaim?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt voltam egy fogászaton mivel már 1 éve van 0-24-ben fejfájásom,ezzel együtt a meglévő jobb oldali,nem annyira zavaró fülzúgásom mellé jött egy baloldali nagyon idegesítő fülzúgás. Lassan már mindenhol jártunk,de mondom menjünk már el ide is. Hát mondanom sem kell,hogy elég érdekes helyzetben vannak a bölcsességfogaim. Nemrég került le a fogszabályzóm amúgy,tehát így alapból ki kéne szedetni őket,mert semmi hasznuk nincs ellenben nagyon szépen eltudják tolni a fogsort. Na de nekem az egyik oldalt az alsó bölcsességfogam az teljesen merőleges a mellette lévő fogamra. Ugyanezen az oldalon felül be van szorulva a fog az állkapcsomhoz(ez teljesen nem tudom,hogy értelmezni,de ezt monda a dokinő). A másik oldalt meg hála isten csak egy van,de az se a legszerencsésebb pozícióban.

A dokinő azt mondta,hogy nem valószínű,hogy ez okozza,de láttunk már rá példát. És,ha tényleg nem oldja meg ennyi,akkor tovább megyünk állkapocs szinten,ami amúgy baloldalt susog,nem tudom ez lehet-e az a beszorult fog.

Szeretnék hinni benne,hogy ez okozza a panaszaim és megszűnik végre a szenvedés. De még 1 hónap hátra van,mire az baloldalon megkezdik.

Mit gondoltok erről?



2022. máj. 14. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán előfordulhat, sajnos sok fogszabályzó orvosnak a kezelése kimerül abban, hogy a fogsort szépen helyrehozza, egyenes vonalba, viszont emellett nagyon fontos lenne az állkapocs izületeket is megnézetni, rendes harapást beállítani... Az is lehet, hogy a bölcsességfogad ideghez közel van és amiatt van ez az egész. Azt hiszem az Archarmónia fogászat foglalkozik ezekkel jobban, de elég húzós áraik is vannak.
2022. máj. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen. Ezekről az idegekről a dokinő is beszélt, valamelyik fognál gyulladás is van. (Amúgy még semelyik nem nőtt ki)

Hihetetlen, hogy mennyi minden összefügghet mindennel.

2022. máj. 14. 10:15
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy érzékeny is a fülem azóta. Ezt is okozhatja egy nyomott ideg?
2022. máj. 14. 10:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt is, van facebookon egy ilyen csoport "fogszabályzósok klubja", ott többször láttam már ilyen jellegű problémákat, ha gondolod nézd meg majd, hátha ott is tudnak segíteni, vagy valami infót, tanácsot adni, ezzel kapcsolatban.
2022. máj. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. máj. 14. 10:36
 6/6 anonim válasza:
Szia! Sikerült megoldani a problémád? Mik történtek veled azóta? Én is hasonló cipőben járok, 12 fogorvosnál jártam a fajdalmam miatt és kiderült a 13. Fogorvostól hogy az állkapcsommal van baj. Zúg borzasztóan mindkét fülem, fáj a fejem, az arcom, ép fogaim.köszönöm ha válaszolsz😊
2023. febr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!