Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után fájdalom?

Gyökérkezelés után fájdalom?

Figyelt kérdés

Azzal a problémával mentem a fogorvoshoz, hogy a régebben gyökérkezelt fogam körül állandóan be van gyulladva az íny, néha vérzik, és az arcüregemnél érzek egy feszítő érzést. Megnyitotta, kiszedte a korábbi gyökértömést, kaptam gyógyszeres tömést, majd 3 hét múlva egy újabb időpontot. Vérzés, gyulladást elmúlt, viszont az arcüregemnél még mindig éreztem a feszítő érzést, így újabb kezelést kaptam és gyógyszeres tömést. Ez volt most szerdán, ám másnap arra keltem, hogy fáj a fogam. Mintha szét akarna robbanni, és harapásnál is fájt. Ez valamennyire mérséklődött, már normálisan tudok enni, fájdalom nélkül, viszont a feszítő fájdalom még mindig meg van. Ez mennyire számít normálisnak? Várjak még, vagy irány a fogorvos?


Másfajta gyógyszeres tömést kaptam, mert folyamatosan jódos ízt érzek a számban, pedig már azóta többször mostam fogat.



2022. máj. 20. 01:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt a hétvégét erdemes lenne még kivárni, ha akkor is inkább csak fokozódik a fajdalom, trlefonalj be, hogy milyen panaszokat tapasztalsz.
2022. máj. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 petraa07 ***** válasza:
Esetleg ha ennyire nem akarja megadni magát a fog, meg lehetne próbálni egy kicsi antibiotikumot szedni a kezelés mellett. Kérdezd meg a fogorvost mi a véleménye erről. Hátha segítene.
2022. máj. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 petraa07 ***** válasza:
Mert van hogy sajnos nem elég a gyógyszeres tömés. Ilyenkor mi szoktunk egy kis antibiotikumot írni.
2022. máj. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 petraa07 ***** válasza:
Az arcban a feszítő érzés azt jelenti h ott gyulladás van és h gyülik a gyulladásos folyadék. Annak meg kell szűnnie. Ehhez segít hozzá a gyógyszer plusz a kezelés hogy meszűnjön a gyulladás.
2022. máj. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hétvégén még az orrlyukamba és a szememhez is odasugárzott a fájdalom. Mára épp hogy érzek valamit. Holnap lesz fogorvos, nem tudom érdemes lenne elmenni hozzá, vagy várjam meg az időpontot és talán teljesen elmúlik a fájdalom?

2022. máj. 24. 14:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Végül mi lett a fogaddal?Mikorra mult el ez a feszítő érzés?
2022. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!