Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a fogorvosokról, akik a stabilan álló fogakra azt állítják, hogy rosszul rögzül (friss röntgen rendelkezésre áll) majd megragadja puszta, gumikesztyűs kézzel a fogat és elkezdi elemi erővel rángatni?

Figyelt kérdés

Persze a fog nem mozdul jelentősen de azt mondja hogy valami rettenetesen komoly és költséges beavatkozások sora kell.


Ez több rendelőben előfordul ó tapasztalat, hogy puszta kézzel megragadja a fogat és rángatni kezdi maximális erővel.


Felmerült az ezt megtapasztalókban, hogy szándékosság van a háttérben, kilazítani a még stabilan álló fogat egy költséges beavatkozás elérése érdekében.



#fogorvos, furcsa viselkedés,
2022. máj. 25. 10:09
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Aki szintén tapasztalt ilyet, hogy stabil fogat rancigál kézzel az orvos, kérem jelezze.

Csak felmérni, hogy mennyire gyakori.

2022. máj. 25. 10:10
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

És felmerült a kérdezőben, hogy mivel több rendelőben is előforduló tapasztalat alapján tetted fel a kérdést, a fogorvosoknak van igazuk?

Ha egy fog valóban stabilan áll, azt kézzel ugyan meg nem mozdítod.

2022. máj. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%

Ezt én is tapasztaltam, a testvéreim is és az unokatestvérem is… Mind állami rendelőben.


Nekem olyan is volt -igaz, gyerekkoromban-, hogy egy simán tömhető fogamat kérdés nélkül kihúzta a fogorvos, majd nem mondott semmit annak pótlási lehetőségeiről, fel sem merült a téma.


Én csak magánba merek menni már és ott is hangsúlyozom az elején, hogy hajlandó vagyok bármennyit fizetni, de csak is a szükséges beavatkozásokért és ha valamit elb@sz, akkor felteszem a házam is arra hogy lepereljem róla a gatyáját is!

2022. máj. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én ilyet nem tapasztaltam, javaslom felkeresni a betegjogi képviselőt.
2022. máj. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

2# Nem jól tudod.


Mindegyik fog mozgatható bizonyos minimális mértékben és az hogy icipicit mozog, teljes egészében természetes.

Gondolj bele, ha teljesen stabil lenne, eltörhetne.


A másik, hogy ugyanannak a vállalkozásnak a tömegfogászatra specializálódott rendelőjéről van szó csak más helyen. (Budapest x és y kerületek)

2022. máj. 25. 10:26
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

"Gondolj bele, ha teljesen stabil lenne, eltörhetne."

Ekkora szamárságot...

2022. máj. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6# Hát te vagy a szamár, alapvető fizikai ismeretek hiányában.
2022. máj. 25. 10:44
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

Fogorvosként ilyen hülyeséget még életemben nem hallottam. És remélem elfogadja ezt a kérdező, nem csak az elméletét visszaigazoló válaszokat fogadja el.

-Rutin dolog megnézni egy fog mozgathatóságát, pl. ha a fogágy leépült. (Bár én a műszer nyelével szoktam, nem a kezemmel, de hát ahány ház, annyi szokás.) Ha ez fájdalmat okozott, a kollégáim nevében is elnézést kérek.

-Kézzel pár másodperc alatt ha akarnám sem tudnám kilazítani senkinek se a fogát. Csak azt, ami már eleve súlyosan fogágybeteg.

-Senki nem akar pereskedni meg börtönbe kerülni. Nincsenek fogorvosok tömegei, akik gyorsan sok pénzt akarnának ilyen áron! Pláne, ha mint írtad, egy nagy fogorvosi klinikáról van szó sok beteggel, napi sok millió forintos forgalommal.


Ha bármi (nem vádaskodó) kérdésed van, szívesen válaszolok. De úgy nem lehet egy szolgáltatást igénybe venni, hogy úgy lépsz be az ajtón, hogy itt károsítani akarják az egészségemet és át akarnak verni. Valami megoldást kell találnod erre.

2022. máj. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8# Köszönöm a választ!


Továbbra is fenntartom azt a véleményemet, hogy az említett rendelő hálózat nem a legoptimálisabb, legegyszerűbb probléma megoldásra törekszik, hanem arra, hogy a pácienst rá akarja venni egy hosszas, vagyonokba kerülő kezelés sorozatra.


Ezt demonstrálandó ráncigálják a fogakat - amiknek mint írtam természetes állapotukban is van egy bizonyos holtjátékuk - több fogorvos is volt a családunkban, míg éltek sokat hallottam tőlük.

A páciens megrémül és aláveti magát, fizet.

Nem azt állítom hogy kitépi a fogat a helyéről de az eljárással igenis rongál (-hat, főleg egy rossz állapotú fogat) plusz a kézzel való mód primitív másrészt megfélemlíti a pácienst, hogy lám, lötyög a fog.

2022. máj. 25. 11:32
 10/17 anonim ***** válasza:

#8 vagyok. Még pár dolog.


-Az igaz, hogy a fogaknak van kis mozgathatósága. Kb. 1-2mm-ig normális.


-Ismerek egy-két volt évfolyamtársamat, akik nagy rendelőhálózatban dolgoznak vagy dolgoztak. Ott kapnak egy széket, írnak be nekik betegeket, és hajrá. Önállóan, a saját preferenciáik szerint dolgoznak, nem igazán szólnak bele, hogy mit csinálnak. Egy kisebb rendelőnél, ahol van egy főnök és egy-két alkalmazott fogorvos, ott inkább beleszólhat a főnök. De fogorvosok azért így is ezerszer önállóbban dolgoznak, mint más szakmákban az alkalmazottak.


-Ha nem vagyok indiszkrét, miért mentél fogorvoshoz? És mit szeretnél ahelyett, amit ők szerettek volna? Ha jól értem, több alkalmas kezeléseket írtak elő. Te azt szeretnéd, hogy húzzák ki, ne kezelgessék? Vagy azt szeretnéd, hogy semmit se csináljanak? Vagy miről van szó tulajdonképpen? (Nem kötekedésként kérdezem!!!)

2022. máj. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!