Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alsó gyökérkezelt nagyörlő...

Alsó gyökérkezelt nagyörlő fogak újbóli gyökérkezelése mennyire szokott sikerülni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 27. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem szoktak ketszer gyokerkezelni, hacsak el nem rontottak az elsot?
2022. máj. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ki kell cserélni mert elkezdett fájni
2022. máj. 27. 16:47
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Mit kell kicserélni? Ha fáj, akkor nincs kiidegelve. Az ideg nélküli fog ugyanis nem fáj, épp ez a lényege....
2022. máj. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Erre én is kíváncsi vagyok, mert ugyanebben a helyzetben vagyok. Nekem már elkezdték az újbóli tisztítást, de a héten már baromi nagy fájdalmaim voltak, hívogattam a fogorvosokat ki az aki kihúzná, de senki nem vállalja. Az sem aki csinálja, mondván az antibiotikumnak hatni kell, illetve tele van beteggel, nem tud előbb vállalni, mint az időpontom. Tehát szenvedjek. Holnap reggel lesz fogorvosi ügyelet, ha holnapig nem változik a helyzet, megyek és kihúzatom.


Valószínű nincs benne ideg, de a gyökércsúcs be van gyulladva, és bizony az nagyon fájhat, góc is simán kialakulhat és egyéb szövődményei lehetnek.

2022. máj. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A fogak nem csak a bennük futó idegből eredően fájhatnak. A gyökér körüli szövetekben lévő gyulladás éppúgy okozhat fájdalmat, és ezen egy gyökértömés eltávolítása, a gyökércsatornák újbóli kitisztítása, és egy új gyökértömés készítése segíthet.
2022. máj. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen a gyökere, ki lehet-e jól kezelni, egyik fiamnak a lézeres gyökérkezelés jelentette a megoldást.
2022. máj. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem ért hozzá, az legyen kedves megtartani a magánvéleményét!


Fogorvosként válaszolok. Egyrészről egy fog nem csak azért fájhat, mert ideg van benne sőt, a gyökérkezelések jó része már eleve akkor történik, mikor maga az ideg elhalt. Amennyiben a gyulladás már a gyökér alatt, a gyökércsúcs körül található, úgy sajnos a fogban az ideg már nem él, de a csontban lévő gyulladás természetesen fájdalommal járHAT (azért járhat, mert itt is lehetnek nyugvó és fellángoló szakaszok, de ebbe most nem mennék bele).

Az újragyökérkezelés nem egyenlő azzal, hogy az orvos elcseszte, hanem azt jelenti, hogy az első kezelés nem lett sikeres. Miért nem lesz sikeres egy kezelés? Rengeteg oka van, például egy hátulsó fog sok járulékos csatornával rendelkezhet, amihez egyáltalán nem lehet hozzáférni, magyarul marad kezeletlen, baktériumokkal fertőzött terület. Egyáltalán nem mindegy, milyen baktérium talaján alakult ki a baj, vannak ugyanis eléggé ellenállók is, amelyeket kb csak a jó isten tud kiirtani. Minél hátrébb haladunk a szájüregben, annál kisebb a gyökérkezelés sikeressége, elsősorban a járulékos, hozzá nem férhető csatornák miatt: míg egy nagymetsző esetén a siker kb 90%os, addig egy nagyőrlőnél alig 50. Újrakezelésnél még kevesebb.

2022. máj. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jó döntés lenne akkor kihúzatni csak mert olyan sokba kerül a gyökérkezelés, ha tudnám hogy sikeres lesz kifizetném
2022. jún. 9. 20:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem tegnap húzták ki. Másfél hónapos szenvedés után. Antibiotikum kúra, fájdalomcsillapítók, alvatlan éjszakák. Soha nem hagyom többet gyökérkezelni a fogaimat, eddig egy sem lett sikeres, pedig mindegyiket más orvos csinálta. Inkább kihúzatom és rakatok rá koronát. Már egy gyökérkezelés is bőven 50 ezer forint van és kétes az eredmény.
2022. jún. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mikroszkopot használó fogorvosnál akár 150 is lehet, anélkül úgysem lehet megcsinálni, nekem sem tudtak még egy kisorlo fogat sem sikeresen gyokerkezelni
2022. jún. 10. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!