Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig fog meg fajni?

Meddig fog meg fajni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Volt egy nagyon fajo lyukas fogam, multheten szombaton gyokerkezeltek, de mivel nagyon fajt erzestelenito ellenere is, idegolo tomest kaptam bele. Ma azt kiszedtek es kitisztitottak. Kaptam bele nem tudom milyen tomest, talan gyogyszeres, talan ideiglenes. A helyzet az hogy elso alkalom utan nem fajt a fogam. Vagy is neha ereztem hogy kellemetlen de nem fajt. Aztan most ezutan a tisztitas es tomes utan iszonyatosan faj. Nagyon erzekeny, nem harapok vele meg nem csinalok semmit, de rettentoen faj. 2 het mulva kell visszamennem, szabin van az orvos. Meddig fog ez fajni? Nagyon aggodok, ugyan is sok penzem van benne!

2022. jún. 8. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Én erre fogorvosként azt szoktam mondani, hogy mivel a gyulladás sem egy nap alatt alakult ki, így egy nap nem elegendő ahhoz sem hogy lemenjen. Az, hogy fáj alapvetően nem jó jel, könnyen lehet, hogy a gyulladás már a fog alatti szöveteket is érinti, esetleg a csatornában még küzdő baktériumok által termelt gázok feszítik belülről a fogat (reméljük csak ez az utóbbi, mert ez napok kérdése, és elmúlik és a gyökérkezelés sikeressége is nagyobb lenne így).

Az aggódásra én csak annyit tudok írni, hogy a gyökérkezelés mindig az utolsó esélye a fognak a megmentésre és soha semmi sem garantált. Én szinte minden ilyen kezelésnél elmondom a betegeimnek, hogy a húzás gondolatával is meg kell barátkozni, különösen ha hátulsó fogról van szó, ami tele lehet járulékos, hozzá nem férhető csatornácskákkal, hiába kezelem és fertőtlenítem a fő csatornákat, ha a mellékágak még tele vannak bacikkal.

2022. jún. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az elhalt fogban baktériumok laknak. Ezek a baktériumok kijutottak a csontba is. Melegfrontban ezek a baktériumok gázt termelnek amely kitágul. Ha feszitő érzést érzel, pattintsd ki az ideiglenes tömést és megkönnyebbül a fogad. Ha a töméshez nem akarsz nyúlni míg a doki nem látja, akkor egy antibiotikum kúra (lehetőleg ha nincs penicillin érzékenységed akkor Augmentin, ne Dalacin mert azt legtöbbször aluldozirozzák) segiteni fog. Jobbulást: egy fogdoki.
2022. jún. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!