Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Erről mi a véleményetek?

Erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Másfél éve szenvedek állandó jellegű fejfájásban,mellette fülzúgásom is van. Az is folyamatos. Ez a másfél év arra ment el,hogy orvosról orvosra jártunk és kiderült,hogy semmi szervi gondom nincs,viszont. Én személy szerint érdemesnek láttam megnézetni a fogaim is. El is mentünk egy magánrendelőbe,ahol csináltak egy panoráma röntgent és azt mondta egy doktornő,hogy a bölcsességfogaim ki kéne húzni. Nekem baloldalt,tehát szemből jobb oldalt(nem tudom,hogy kell nézni) a felső bölcsességfogam elvileg be van szorulva az állkapocs csontomhoz,alul pedig teljesen merőleges a mellette lévő fogamra. A másik oldalon 1 van csak,de elvileg az is be van gyulladva. Ezt mondta az akkori dokinő. Na most nekem tegnapra volt időpontom az ottani szájsebészhez,hogy kiszedje 2 bölcsességfogam,erre az történt,hogy behívott és tök ellentettjét mondta a másik dokinőnek,hogy a fogaim biztos nem okozhatnak fejfájást és fülzúgást,még sok hely van a bölcsességfogam és a mellette lévő fogam között,illetve ideget sem érinthet. Azt is hozzátette,hogy 18 évesen felesleges lenne kiszedetni,mert még nincs gyökere a bölcsességfogamnak,és még az is baj lenne,hogy sok csontot kéne eltávolítani. Elvileg több bajt okozna,mint segítene. De nem pont,hogy ilyenkor fiatalon regenerálódik a legkönnyebben a csont? Annyira elkeseredtem. Azért megpróbálkozunk máshol is,mit szólnak a röntgenhez.

Nektek erről mi a véleményetek?

(Ha valaki olyan nézi a kérdésem aki ért valamennyire ehhez szakmailag,akkor esetleg tudnék küldeni röntgenképet is.)



2022. jún. 10. 12:45
 1/5 anonim válasza:
sajnos szakmailag nem tudok hozzászólni, de nekem is szájsebészeti műtétet, és egy másik fog kihúzását ajánlotta egy fogorvos, el is mentem szájsebészetre, és bájosan elküldött, hogy nem indokolt. Sokszor ellentmondásos két orvos véleménye is, én itt az magasan képzett, nagy tudású szájsebész véleményét fogadtam el. Esetleg kérdezz további orvosokat.
2022. jún. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem anno a bolcsessegfogaim miatt nem lett fogszabalyzom. ki kellett volna huzatni mindet mert nem lett volna hely mindegyiknek. anyam azt mondta egeszseges fogat nem huzat ki. na azota konkretan MINDEGYIK bolsessegfogammal csak a baj volt. ketto lyukasan bujt ki, egyik korul ugy begyulladt az iny hogy mire eljutottam a fogorvoshoz (videk+hetvege) nyelni se tudtam, az utolso meg bent van de alig latszik ki, es abban remenykedek hogy nem is fog jobban kibujni. ossze-vissza kuszaltak az also es a felso fogsoromat, nem jo a harapasom (az also es a felso egymasra harap, igy van egy kis res a metszofogaim kozott, nem tudok rendesen ragni). barcsak inkabb kihuzattuk volna
2022. jún. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is kérdezz meg inkább egy harmadik orvost!

Én anno úgy jártam a bölcsességfogammal hogy az félig az ínyem alatt maradt és azaz íny rész folyamatosan begyulladt,ezért leégették,s mint kiderült,lyukas lett időközben a bölcsességfogam,amit eddig ugye nem látott az orvos sem.

Mondták hpgy amíg nem okoz problémát,felesleges kihuzatni.

1-2 év elteltével hirtelenszerűen elkezdett begyulladni és mocskosul fájt.

Szájsebészetre mentem,ahol egy kissé szadista Doktor nőt kaptam,nem értette meg hogy alig hat az injekció és sírtam húzás közben.

Teljesen szétroncsolta az ínyemet,nem varrta össze és sokáig szenvedtem vele mert újra és újra belobbant és addig állandóan fájt a fejem,állkapcsom és a fülem is.

Nekem a tanulság az hogy nem kellett volna várnom a húzással,hanem egyből időpontot kérni,ugyanis a bölcsesség fogra nem jellemző a "fogmegtartás"-i kötelezettség.

Szóval keress fel egy másik orvost is,mert ha egyszer elkezd rosszabbra fordulni,többet szenvedsz majd vele mint most.

2022. jún. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

El lehet távolítani, sőt érdemes is még most. Amit a szájsebész mondott, nem helytálló. Az, hogy nincs gyökere, egy nagy könnyebbség az eltávolításnál, nem kell a fogat vagdosni, hogy kiférjen, a gyökerek nem érintik az alsó idegcsatornát, felül sem lóg az arcüregbe stb.

Ha átküldöd a röntgen képet, megnézem neked.

2022. jún. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm,elküldtem.
2022. jún. 12. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!