Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A kibújni nem tudó bölcsességf...

A kibújni nem tudó bölcsességfog esetében mennyire fáj, ha felvágják az ínyt? Mennyi ideig tart? Fogorvos végzi vagy szájsebész?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy tűnik, hogy erre lesz szükség, mivel nem tud előbújni az egyik alsó bölcsességfogam. Ezzel elvileg kiszabadítják az íny alól. Sajnos most is nyom, ahogy jönne kifele. Akinek már csináltak ilyet, meg tudná mondani, hogy mennyire fájdalmas? Mennyi ideig tart? Sokáig kaszabolják az ínyt? Tehát a fájdalmat adott esetben mennyi ideig érzi az ember? Utána mennyi ideig fáj? Meddig tart a gyógyulás? Egy hetet olvastam, duzzanattal, szájzárral, pépes kajával. Igaz ez? Dolgozni mikor lehet menni?

2022. jún. 21. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem nyitva volt, de vágni is kellett. Az egész procedúra alatt semmit, de semmit nem nem éreztem úgy, hogy fáj. Kellemetlen csak a fogam kifeszítése volt. Utána 3 hétig éreztem alul fölül furcsa fájdalmat /érzékenységet (alul szedték ki). Miután kimegy az érzéstelenítő akkor fájhat. Nekem csak 2 nappal később kezdett fájni és vettem be rá gyógyszert ami hatott is. Írnak fel, ahogy antibiotikumot is. Változó, hogy kinek mennyire fáj utána. Viszont 1 hétig durván fel volt dagadva az arcom és hát lilás/sárgás volt.


Nekem 15 perc alatt szedték ki. Eltelt azóta egy hónap, még nem teljesen forrt össze a lyuk, de már semmi érzékenység nincs benne.

Én egyébként levest ettem csak és 1 hét után kiszedték a varratot. Na, utána tökjó volt, simán tudtam enni. A varrat miatt nem tudtam kinyitni a számat mert feszült.


Délután szedték ki, másnap már dolgoztam. Ki lehet bírni.

2022. jún. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem vésték ki egyik bölcsességfogamat.

Nem fáj, hiszen elérzéstelenítik.

Szájsebész végezte, kórház szájsebészeti szakambulanciáján.

Utána meg volt duzzadva az arcom.

Az orvos abszolút profi volt. Nem is fájt utána sem, amikor kiment az érzéstelenítő, de tanácsolták, hogy mégis szedjek Cataflamot, hogy hamarabb elmúljon a duzzanat. Pár nap alatt le is ment.

Étrendi korlátozásra nem is nagyon emlékszem. Első pár napban óvatosan ettem, hogy véletlenül se rágjak azon az oldalon.

Ha muszáj lett volna, aznap is tudtam volna dolgozni, de nem volt muszáj, ezért 1-2 napra kiírt az orvos, utána meg jött a hétvége.


Szerintem neked nagyon eltúlozták azok, akiktől eddig informálódtál.

2022. jún. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Még nem a fog eltávolítására vonatkozott a kérdés, ha szükséges lesz, azt mindenképpen altatásban szeretném. Most arra vonatkozott a kérdésem, hogy megpróbálnak segíteni a fognak, hogy ki tudjon jönni és ne kelljen eltávolítani. Ezt akkor lehet megtenni, ha a fog egyenesen áll és van helye az állkapocsban. Nálam korábbi röntgen alapján úgy tűnt, hogy ez a helyzet. Tehát a fog egyelőre marad, csak felvágják körülötte lévő ínyt. Csak magára az íny vágására vagyok kíváncsi. Amikor megvágják, hogy nőhessen a fog, nem szedik ki a fogat.
2022. jún. 21. 13:00
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem mind a 4bölcseségfogam kivésték , csak az érzéstelenítő fájt piszkosul,főleg amit a szájpadlásomba kaptam. De én lözvetlen műtét után már pizzát ettem ,aminek az lett a kővetkezménye hogy szájzárat kaptam :) nyugi minden jó pesz
2022. jún. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem vízszintesen volt a fog, amit ki kellett vágni. Az előző két válaszoló szerencsés volt, vagy könnyebben jött ki a foguk, mint az enyém, de tényleg szájzár, bedagadt arc és nagyon durva fájdalom egy-két hétig, amire Flectort szedtem, de az mindig csak egy-egy órára nyomta le. Az első négy éjszakát ébren töltöttem, annyira fájt.


Maga a műtét nem fáj (magánklinikára mentem, nem tudom, fogorvos volt-e vagy szájsebész az orvos), érzéstelenítik injekcióval, de érzed ahogy felvágják az ínyedet és dolgoznak benne, csak zéró fájdalommal, de kellemetlennek nagyon kellemetlen.


Én megszenvedtem, meg is fogadtam, hogy a maradék hármat csak akkor szedetem ki, ha ugyanúgy begyullad, mint ez.

2022. jún. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Örülök, hogy pozitívak a tapasztalatok a bölcsességfog eltávolításával kapcsolatban. A kérdésre viszont még nem kaptam választ. Azt szeretném tudni, hogy mennyire fáj és mennyi ideig tart, ha felvágják az ínyt, hogy előjöhessen a fog. Nem távolítják el.
2022. jún. 21. 13:06
 7/11 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Azt gondolom, a fogíny ilyen felvágása jóval kisebb beavatkozás, tehát a kivésésnél csak enyhébb tüneteket okozhat. Ezek után még abszurdabb, amiket te olvastál, hogy 1 hétig pépes kaját kell enni, meg szájzárat kap az ember. Gondolom internetes fórumokon egymást hülyítik az emberek, aztán ez lesz belőle.

2022. jún. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es (és 7-es)! Köszönöm a megnyugtató szavakat. Én is remélem, hogy csak riogatás. Megdöbbentett, amit írtak sima ínyfelvágásról. Hamarosan indulok. Remélem megúszom fájdalommentesen
2022. jún. 21. 13:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, na mi lett?
2022. jún. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Végül nem csináltak vele semmit. Azt mondták, nincs vele gond, szinte teljesen kint van már, egyenesen nő, elfér az állkapocsban, meg lehet tartani. Néha begyulladhat mögötte az íny, ez belefér. A fontos, hogy amennyire lehet, tisztán kell tartani. Azért gyullad be, mert nehéz hozzáférni és így tisztítani is. Elektromos fogkefét ajánlottak, azóta ezzel tisztítom és sokkal jobban hozzáférek vele a kisebb fej miatt, a rezgéssel pedig alapisabban tudom tisztítani. Lekopogom, azóta szinte teljesen rendbejött.
2022. jún. 24. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!