Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha nagyon durvan faj egy...

Ha nagyon durvan faj egy fogam es elmegyek orvoshoz holnap, azonnal behiv?

Figyelt kérdés

Van egy őrlőfogam amiből par honapja letort egy darab. Most elkezdett fajni mint a fene, feldagadt az arcom bal resze, de mar kivarom a holnapot es elmegyek fogorvoshoz. Ebben az esetben varnom kell napokat vagy behiv azonnal ha van ideje?


Illetve ebben az esetben ha bejutok es latja hogy mi van, betomne egyből vagy gyokerkezelne? Vagy szinten vissza kellene mennem maskor?



2022. júl. 31. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Létezik fogászati ügyelet, ha nem bírod. Sürgős esetekben vagy kivárod a sorod, vagy pár napon belülre kaphatsz időpontot. Ha benn vagy, a kezedbe nyomnak egy röntgen beutalót, amivel mehetsz vissza a következő rendelésre. Akkor megállapítják, hogy hát ehhez szájsebész kell, oda is kapsz beutalót. Kapsz is időpontot 1 hónap múlvára, amikor megállapitják, hogy antibiotikumot kell szedned, utána tudják kihúzni. A kihúzásra további 1 hónap múlvára tudnak időpontot adni. A többit már el tudod képzelni.
2022. júl. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal kezelni biztosan nem fogja, de ír fel antibiotikumot és gyulladáscsökkentőt - ez leviszi a duzzanatot és a fájdalmat, mire kapsz időpontot kezelésre.

Gyulladt állapotban eleve nem tudnak nekiesni a fogadnak.

2022. júl. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Az inkább a mostani fronttól lehet.
2022. júl. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire be van gyulladva, előbb kapsz rá gyógyszert, majd ha lejjebb ment a gyulladás visszahívnak időpontra (1-2 hét). És ott ha olyan akkor gyökérkezelik, vagy húzzák. Az elsővel ne foglalkozz. Eleve a kisrendelők zömében is van már röntgen, ő most nagyon negatív jövőt festett le.
2022. júl. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
fájó, gyulladt fogat azonnal nem fog kezelni, mivel a lidokainos hulladék, amit tb alapon használnak érzéstelenítésre, az ilyen gyulladt fognál nem hat.
2022. júl. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az őrlőfogból pár hónapja letörött egy darab, az azt jelenti hogy már hosszú évek óta szuvas volt, ami alatt egyszer sem jártál fogorvosnál - pedig évente egyszer azért illene elmenni egy kontrollra/fogkő leszedésre. Ennyit arról hogy mennyire sürgős lenne az eset, mert neked nyilvánvalóan évekig ráért a dolog, akkor a fogorvos sem fogja elküldeni az egy hónapja kiadott időpontos betegét miattad.

Kezd a fogászati ügyeleten még ma. Amíg dagadt az arcod, addig értékelhető röntgent nem lehet csinálni (a dagadástól nem látszana a lényeg), de legalább a szádba nézve a fogorvos meg fogja tudni mondani hogy érdemes-e a megmentésével foglalkozni. Kapsz egy antibiotikumot és esetleg megnyitja vagy ha könnyű húzásnak ígérkezik, akkor ki is húzza a fogat. Ha nem, akkor pedig szájsebészetre küld.

Ha meg nem találsz ügyeletet, akkor holnap reggel hívd fel a fogorvosodat és mondd el a panaszaidat. Ha szerencséd van, akkor aznapra kapsz egy időpontot, vagy esetleg másnapra.

2022. júl. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
6: amatőrök ne legyünk, és ne járassuk le a szakmát. Amíg egy fogból látszik ínyen felüli rész, 99%, hogy megmenthető. A maradék 1%, ha eltört a fog gyökere.
2022. aug. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ma voltam a fogdokinal, azonnal fogadott. Gyokerkezelest kaptam + tomest. Meg vissza kell mennem majd normalis tomesre valtani.
2022. aug. 1. 13:19
 9/10 anonim ***** válasza:
7: Hol írtam azt, hogy mindenképp ki kell húzni? Értelmezd újra (6-os voltam)
2022. aug. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha ilyenkor nagyon sürgős,inkabb menj magánba.Nekem körzetinél elüldtek röngenre,aztán várjak 2 hetet míg visszatér az orvos szabadságról.És talán nem kell gyökérkezelni.Inkább elmentem magánba,aznap kaptam időpontot,megnézték,és betömték,meg kicserélték a tömést.Egy 20000-as volt,de megérte
2022. aug. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!