Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » (KÉP) Miért fáj a fogam?...

(KÉP) Miért fáj a fogam? Lehet rá kapni valamit gyógyszertárban?

Figyelt kérdés

Két napja fáj kb, olyan mintha ott lenne egy fogdarab vagy hasonló és körülötte fel van duzzadva.

Jobb oldali, normál:

[link]


Bal oldali, duzzadt:

[link]


Ma utazunk külföldre nyaralni és nem tudok már fogorvoshoz időpontot kérni, gyógyszertárba pedig nem tudom tudnak e segíteni, de nem akarom hogy ez tegye tönkre a nyaralásom.


A számat jelenleg becsukni is fáj és enni sem tudok rendesen, tegnap este fogmosásnál azt is megmostam és folyamatosan telített sós vizet folyatok oda, strepsilst egyet szopogattam, több nem volt itthon.



2022. aug. 6. 07:11
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Nő a bölcsességfogad, te. :D

Pár nap és elmúlik a fájdalom. Ne aggódj. Szedjél rá nyugodtan fájdalomcsillapítót.

2022. aug. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem lehet kinovoben levő bolcsessegfog?
2022. aug. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen a bölcsességfog fele kint van, viszont akkor ez nagyon meg van dőlve. A képen nem látszik de kb fél centivel a fogsorom sikja felett van. Meg amikor szabad szemmel néztem olyan mintha egy luk lett volna az inyemben, csak kép alapján hasonlít fogra.


Sós vízzel gargalizálás is segíthet?

2022. aug. 6. 07:26
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

3

A bölcsességfogak általában meg vannak dőlve a többi fog felé, ferdén jönnek ki, mert így van helyük, emiatt ne aggódj. Nem bújik ki az egész fog egyszerre rgy hét alatt. Mot van egy kis növekedési fázisa, pár napig fájni fog még a torkod is lehet. Utána lesz egy pár hónapos alvási időszaka, utána megint nő kicsit, utána megint alszik. Az én bölcsességfogaim például, már évek óta nőnek. :)


Lehetséges, hogy majd ha egyszer erőt érzel rá, ki kell húzni. Nekem pl mind kifért, mert volt húzott fogam, de férjemnek nem, és ki kellett neki mind a négyet húzni.

2022. aug. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Fogádzati ügyeletenellátnaj
2022. aug. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
*Fogászati ügyeleten ellátnak
2022. aug. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
Fájdalomcsillapítót vigyél magaddal (esetleg a sima háziorvosi ügyeleten tudnak neked valami erősebbet írni föl), meg esetleg babáknak való fogzássegítő gélt (pl. Dologél, az én kisfiamnál az vált be), valamint ínygyulladásra való oldattal is próbálkozhatsz (Gingisol). Utóbbiakat drogériában (pl. Rossmann) vagy patikában is beszerezheted, recept nélkül. Lehet, hogy később ki kell majd húzni ezeket a fogakat, de nem föltétlenül. Most nyugodtan elmehetsz nyaralni.
2022. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!