Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül a TB által...

Mennyibe kerül a TB által támogatott (azaz körzeti fogorvos közbenjárásával készített) fogimplantálás, illetve a korona?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérlek Titeket, hogy amennyiben kifejezetten! TB általi fogpótlással vagy koronával kapcsolatban van ártapasztalatotok az írjatok meg!


Köszönöm!



2022. aug. 15. 23:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal tb által csak a fogtömésig van támogatás, minden komolyabb fizetősen elérhető.
2022. aug. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
8 éve foganként 25000 ft volt.
2022. aug. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Koronát csináltattam "tb" alapon, körzeti dokinál, ami azt jelenti maga a korona ugyannyiba került mintha magánba mentem volna.

Az előtte készült röntgen volt ingyenes.


Úgy tudom a sima tömés, gyökérkezelés, foghúzás és a röntgen ami ingyenes.



Az összes többiért fizetni kell, semmivel sem olcsóbb.

2022. aug. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja 28.000 ft volt (4-5 éve) már biztos több, de akkor nem volt különbség semmi árban, azért mert nem magánba mentem.
2022. aug. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 petraa07 ***** válasza:
100%
Úgy tudom TB alapon nem csinálnak implantációt.
2022. aug. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 petraa07 ***** válasza:
100%
A korona változó. Tagja kB 30-45 ezerig van.
2022. aug. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

18 éves kor alatt, 62 év felett és várandóság alatt van fogpótlásra támogatás a körzetes orvosnál, ami azt jelenti, hogy orvosi díjat nem, csak technikait kell fizetni, tehát a fogtechnikus díját, ami egyénenként változó. Ehhez továbbá szükséges orvosi indoklás is, amit mondjuk egy implantátum esetén aligha kapsz meg, mivel bármilyen más olcsóbb megoldás hozza azokat az alapfunkciókat, amiket egy pótlástól elvárnak, vagyis a rágás helyreállítását. Minden ezen felüli elvárás luxus, amit ki kell fizetni.

Az én technikusomnál például jelenleg egy fémkerámia korona 16 ezer forint. Mivel őt eddig mindegyik intézkedés érinti, ezért komoly drágulás várható.

2022. aug. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Május közepén 30 ezret fizettem koronánként.

Fejér megyei rendelés, de a fogakat Somogy megyében, Kaposváron csinálták.

2022. aug. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%
Várandósság alatt hiába van, olyankor a hátam közepére nem kívánnám, a fájdalomcsillapítók zömét nem kaphatom, stb...
2022. aug. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%
9-es! Bocs, de hogy jön ez ide? Te így jártál, egyéni szociális probléma, attól még van egy csomó nő, aki igénybe tudná venni, ha egyáltalán tudna róla.
2022. aug. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!