Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az egyik alól lévő oldalsó...

Az egyik alól lévő oldalsó metszófogamom épp most vettem észre, hogy a fognyaktól egy nagyobb részben halványan sárgás a felülete, és nem olyan sima, mint a zománcnál (érkedes, ez csak közelről látszik, amikor megvilágítom). Irány a doki?

Figyelt kérdés

Komolyan, k.urvára elkeseredett vagyok. Én, aki mindig vigyáztam a fogaimra, milliószor vizsgálgattam a tükör előtt belülrő és kívülről egyaránt, rendszeresen járok fogorvoshoz, erre így járok... És még csak 30 éves vagyok, és így jártam. Szégyen, gyalázat. Legszívesebben megölném magam, de most elkeseredettségemben bevettem pár szem nyugtatót.

Szoktam inni forró teát minden este, nem érzékeny rá a fogam.

Egyetlen dolog maradt, ami talán reményt adhat, hogy itt nem kopásról van szó: 10 évvel ezelőtt volt egy ilyesmi az egyik fogammal, hogy egyik napról a másikra valami hasonló féloldalas elszíneződés jelent meg az egyik szintén lenti metszőfogamon. Akkor is arra gondoltam, hogy letört a zománc, csak pár napra rá hivatalos voltam fogkő eltávolításra, aztán a doki ezt simán lecsiszolta azzal a géppel.


Istenem, komolyan, szégyen. :(



2022. aug. 20. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Honnan van nyugtatód? Ez az egyetlen oka az öngyilkossági gondolataidnak? A pszichiáteredhez vezessen előbb az utad, mert azért felesleges megcsináltatnod a fogaidat, hogy szépek legyenek a koporsóban.
2022. aug. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A pszichiáteremtől van nyugtatóm. Itt a lényeg az, hogy 30 éves vagyok, és ennyi idősen ez történt a fogammal, amire/amikre mindig annyira vigyáztam.
2022. aug. 20. 16:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Oké. Szégyellni nem azt kell, hogy olyan, hanem azt, hogyha nem tettél volna meg mindent a fogaid egészségéért. Mivel rendszeresen ápoltad, így nincs szégyellnivalód.
2022. aug. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy ilyen kis problémát nem kell túldramatizálni. Nagy eséllyel csak fogköved van, na és? Még a fogorvosok is járnak fogkő leszedésre.

Ami inkább sürgősebb lenne, hogy a pszichiátereddel beszélj, mert az öngyilkos gondolatok jóval veszélyesebbek, mint egy kis fogkő.

2022. aug. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtök válaszát! Az a helyzet, hogy júliusban voltam fogkő-eltávolításon, ezt a valamit meg most vettem észre a fogamon. Direkt a legpuhább fogkefét használom (Elmex Sensitive), a fogzománcom érdekében, plusz olyan szépen kitisztítja a fogközöket, mint a fogselyem (azt is használok).


Most ostorozom magam, hogy mi van, hogyha amiatt történt, hogy minden este iszom egy csupor forró teát? Nemrég leteszteltem ezt a fogam egy jégkrémmel. Nos, a hidegre korábban is érzékenyebb volt egy-két fogam. Most ittam egy csupor forró teát, arra viszont semmi fájdalmas reakció nincs. Ahogy evéskor sincs semmiféle fájdalom.

2022. aug. 20. 18:08
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
az csak fogkő, ne pánikolj. kérj egy időpontot fogkő eltávolításra, és 2 mp alatt leszedik.
2022. aug. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bízom benne, hogy csak az. Néztem képeket arról, hogy milyen az, amikor lekopik a zománc, és az eléggé hasonlít erre. De hátha tényleg nincs baj.
2022. aug. 22. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!