Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghuzas után dagadt arc?

Foghuzas után dagadt arc?

Figyelt kérdés
Sziasztok bocsi az ékezetek miatt telorol vagyok. Tegnap húztak egy gyulladt bolcsessegfogam kb két hete fajdalomcsillapitokon éltem ezért a doktor mondta, hogy nem érdemes tovább húzni. Lidokain helyett szajsebeszeti ultracaint kaptam ami után egyből bedagadt az arcom (olvastam hogy lehetséges mellékhatás) de meg mára sem ment le. Borogattam tegnap egész nap, kb mennyi idő után múlik el?

2022. aug. 24. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Valakinek 2 hétig is dagad, valakinek fél napot
2022. aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem az ultracain mellékhatása, hanem a fogműtété. Egyetértek a fél naptól két hétig jóslással, borogasd továbbra is.
2022. aug. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De azután duzzadt meg amint beadta az injekciót, meg mielőtt kihúzta volna a fogam.

Rendben borogatom koszonom

2022. aug. 24. 13:27
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát az bedagadhat attól is persze, mert azért plusz anyag kerül oda, na meg maga a szúrás miatt is lehet ilyen probléma főleg, ha gyulladt, meg természetesen lehet helyi reakció, de az másnap le kell lohadjon. Nálad amiatt van még ott, mert kihúzták a fogadat. Nekem anno 1 hétig volt duzzadt bölcsességfog húzás után, nyugi. Mondjuk ilyen heves reakció esetén azért szokás antibiotikumot felírni, az sokat segítene. Borogasd napi többször, az jót tesz.
2022. aug. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kaptál gyulladáscsökkentőt? Ha nem, akkor érdemes lenne a háziorvosoddal feliratni és borogasd még 1-2 napig az arcodat.
2022. aug. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt az orvos mondta, hogy duzzadt rögtön az injekció után? Merthogy előtted ott nem volt tükör.
2022. aug. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én láttam mert tíz percre kiküldtek míg elzsibbadtam.
2022. aug. 24. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!