Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van valakinek kivehetős...

Van valakinek kivehetős fogpótlása? (Nem full protkó, csak pár darab fogas) Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Engem idegesít és szégyellem is. A környezetem nem is tudja, mert a korosztályomnak (40) megvan a saját foga.

De nagyon bánt, hogy ha megismerkedem valakivel és be kell vallani, nem fog-e lenézni...


2010. szept. 26. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen.Katasztrófális,minden szempontból,az enyém esztétikailag is. Amióta ez van,azóta az életminőségem kategóriákkal romlott.Nekem alul van,talán szerencsére,mert lehet,hogy felül még ennyire sem tudnám elviselni. Sajnos anyagi okokból jelenleg nem gondolkodhatok más megoldáson.De rettentően visszavet mindenfajta kapcsolatépítésben(van egy nagyon kedves,szerető párom,aki megérti ezt a gondot,bár nyilván neki sem tetszik),tehát nem párkapcsolati gondjaim vannak.Illetve nagyon vigyázok,hogy a technikai részleteket soha ne lássa,ahogyan mosom a fogam,ill.ha mégis előtte kell ezt csinálnom,akkor "normális"módon igyekszem ezt.De a korábban kifogástalan artikulációm némileg megváltozott, mondhatjuk azt,hogy bizonyos esetekben,ha gyorsan,vagy folyamatosan sokáig kell beszélnem,már nem kifogástalan a hangképzésem.Rágógumiról szó sem lehet,és szintén nem szerencsés társaságban nassolgatni,enni sem lehet bárhogyan,csak komótosan,mert sajnos volt már olyan eset,hogy a pogácsával együtt keresztbefordult a számban az egész,azt sem tudtam,mit csináljak.
2010. szept. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy jól elkészített részleges fogpótláson egyáltalán nem kell szégyenkezned, csak a rosszul, artikuláció mentesen elkészítetten. Használhatsz fogsor rögzítő krémet is a mielőbbi megszokás miatt. Ha így sem jó, menj vissza a fogorvosodhoz, és mondd el neki a problémáidat.
2010. szept. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Köszönöm a második válaszolónak a biztatást (egyébként a műfajon belül jó darab az enyém, drága is volt, beszéd közben nincs gond, csak állandóan érzem, hogy ott a számban valami idegen és azt hiszem a TUDAT bánt).

Az első válaszolónak meg köszönöm az őszinteséget, igen, olyan dolog ez, amit én csak ilyen anonim módon merek megbeszélni, így fogalmam sincs, más is küszködik-e ilyennel.

2010. szept. 26. 11:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy megvan a saját foga, csak valószinű koronák tömkelege van ott. Nem lesz gáz, legalábbj ól nézel ki:D
2010. szept. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!