Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtömés után 1 hónnap fájdalom?

Fogtömés után 1 hónnap fájdalom?

Figyelt kérdés

Azt mondta az orvos, hogy nem érte el a fogbélt, nem kell gyökérkezelni. Ehhez képest miután betömte azonnal jelentkezett a fájdalom. Van mikor nem érzek semmit, van mikor fájdalomcsillapítót is be kell szednem. Hidegre, melegre nem érzékeny, sem rágáskor, sem kocogtatásnál. Egyáltalán nem magas a tömés, kényelmes. Mintha az állkapcsomban, mélyen a gyökérben érezném a fájdalmat, és sokszor a fülembe is kisugárzik. Korábban semmi gond nem volt a foggal, egy tömés csere történt.


Vissza nem megyek a fogorvoshoz, még ha esetleg ő is rontott el valamit, ugyanis az elmúlt pár kezelés alapján nem gondolom azt, hogy egy gyökérkezelést vagy bármi mást rábíznák.



2022. szept. 30. 00:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem, mikor betömte, azonnal fájt, feszített.

Alapjáraton is, mondtam, hogy most vegye ki a tömést vagy húzza ki a fogamat, de ezt így nem.


Akkor gyorsan tömés ki, és gyökérkezelés volt, 4 alkalmas.


Menj vissza, nem normális, ha fáj a fog.

2022. szept. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most ott tartok, hogy másik fogorvost keresek, mert más fogamat is elcseszett. Pedig magánklinikára jártam, nem kevés pénzt hagytam ott, de már belefáradtam az egészbe, és nincs kedvem további fölösleges köröket futni. Egyelőre kivárok, meg hívogatom az orvosokat, mert ilyen 1-2 hónapra tudnak csak időpontokat adni, fájdalom nem érdekli őket...
2022. szept. 30. 01:19
 3/8 petraa07 ***** válasza:
100%

Sajnálom de nem biztos h ez a doki hibája. Van hogy ha nem is éri el az ideget a fúró egész egyszerűen a fog ideg mégis gyulladásnak indul. Ennek az az oka hogy mikor kitisztítja az orvos afúróval a fogat a súrlódás hatására némi hő keletkezik akkor is ha vízhűtést használt. Sajnos van hogy ez miatt később akkor is begyulladt maga a fog,ha ilyen közel van az idegkamra, de van hogy szimplán azért megy végbe a folyamat mert hiába hogy nem nyílt meg az idegkamra ha nagyon közel van az üreg határához akkor is van hogy szimplán begyulladt. Ezzel nem lehet mit tenni, kezeltetni kell. Mivel fülbe sugárzik, ez tipikus tünete a Pupitisnek. Valószínűleg kezdeti stádiumban van.


Remélem segítettem. :)

2022. szept. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: akkor valószínű, hogy ezzel nem nagyon tudok mit kezdeni itthon? Vettem elmex gélt, hátha. Olvastam külföldi fórumokon, hogy van akinek fenn állt 3 hónapig, majd teljesen elmúlt a fájdalom. Gyökérkezeléstől azért félek, mert soha egy doktor sem tudta megcsinálni, mindig húzás lett a vége, 5 fogam hiányzik ez végett. Nem beszélve a folyamatos fájdalomról és a rengeteg pénzről.
2022. szept. 30. 21:07
 5/8 petraa07 ***** válasza:
Az Elmex Gél erre nem megoldás. Esetleg annyit lehet még tenni hogy megfigyelni és várni vele. Esetleg nem vagy fogcsikorgasós? Éjszaka nem szorítod a fogaid? Mert ha igen a panaszt ez is okozhatja mivel a fogak szorítása miatt a fog nagy terhelést kap. Ezt egy éjszakai harapás sínnel meleht megoldani.
2022. okt. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van.Már 2 hónapja.Főleg fogmosáskor jelentkezik.Voltam vele 3 fogorvosnál és semmelyik nem talált semmit.Volt tömve, több röngent is csináltak.Nekem annyit mondtak,hogy fognyaki kopás.Szóts használom a sensodynét.Sokkal jobb bár van hogy kicsit még rossz
2022. okt. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem csikorgatom a fogamat, ez a fájdalom egyértelműen a tömés után jelentkezett.


Fogorvost abszolút nem találok, legközelebbi időpont majdnem két hónapra adták. Lehet elmegyek a körzetihez, aztán kihúzatom. Nem szeretnék már gyökérkezeléssel szenvedni...

2022. okt. 6. 07:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt megértem.Nekem is elrontotta a gyökérkezelésnél az érzéstelenítést.40 másodpercig bírtam a fájdalmat,utánna mondtam,húzza ki.Februárba rakatok helyére implantot
2022. okt. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!