Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik fogaszati kezeles...

Melyik fogaszati kezeles mellett dontsek?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha kicsit hosszu lesz.

Jobb oldalt, felul az egyik tomott fogam ujra lyukas lett. (Kulfoldon elek, egy feher tomes £200.) 1 honapja voltam Mo. - n, ahol a doki azt mondta, ezt a fogat ki kell huzatni, es fogpotlassal megoldhato esztetikailag. Sajnos a kezeles a 2 hetbe nem fert bele, igy hagytam. Visszajottem, es most kedden rohadt eros idegfajdalmat ereztem delutan, de egesz delelott migrenem volt. Mintha 1 idegszalon logott volna a fogam. Fajt egesz delutan, ejszaka. Masnap bementem a surgossegire. Ott azt mondtak, hogy ha lyuk nem erte meg el az ideget, akkor kicsereli a tomest ideiglenesre. Ha elerte, akkor el kell kezdeni gyokerkezelni. De a fog maga mar annyira vekony, mint egy tojashej. A lenyeg, hogy furta faragta a fogam, elvileg nem erte el a lyuk az ideget, igy kaptam ideiglenes tomest.Ha megszunik a fajas, majd kicserelik normalis tomesre. Az amalgám ingyenes.

Ez mar a 3.nap.Szedem folyamatosan a fajdalomcsillapitot. De erdekes modon, nem a fogam faj ahol betomte,(ez 1 hatalmas tomes) hanem a fejem, a szemem alatt, a halentekom, homlokom.

Azt mondta a doki, ha 3 nap mulva nem mulik el a fajdalom, menjek vissza. Vagy ki kell huzni, vagy gyokerkezelni es betomni, de lehet, hogy utana se lesz jo. Rengeteg oenzbe kerul a gyokerkezeles.

Meg adjak idot, lehet kell meg par nap?

Vagy lehet, hogy mas miatt faj a fejem?

Vagy huzassam ki?

Vagy ujra eljem at a fogfurast, aztan gyokerkezeles tomes?Es mi van ha az sem lesz jo, mert ez a fog mar annyira rossz allapotban van?

Nem tudom mi legyen. Anyagilag sem allok jol, az uj feher tomest sem tudom hogy fizessem ki. Aludni sem tudok emiatt.

Minden 4-5 oraban veszek be fajdalomcsillapitot. Nem faj maga a fog elviselhetetlenul, csak kellemetlen kicsit. Meg a jobb arcomba nyomast erzek. Valoszinuleg a fog ideg miatt?


2022. okt. 1. 01:20
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Gyokerkezeles dragabb mint egy fogpotlas(esetedben egy hid, 3 darab korona?)?

Nekem eddig gyokerkezelessel sose volt gond, pedig kezeltek igy rossz allapotban levo fogamat mar.

Sztem le akarnak huzni.

2022. okt. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Röntgen-felvétel jó lenne (csak arról az egy fogról).

Panoráma Rtg esetén nem mindig látszik a gyulladás, "gyorsan továbbfordul", árnyékban marad stb.

2022. okt. 1. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Májusba éltem ugyanezt át. Másfél hónapig szenvedtem, hetente jártam kezelésre. Nekem az orrlyukam is bedugult, szememben is nyomást éreztem. Nem reagált a gyökérkezelésre, végül húzás lett belőle. Most az alsó fogammal van ugyanez, 40 ezernél tartok, de már nem mentem vissza az orvoshoz, egyértelmű hogy nem tud normálisan gyökérkezelni, így kerestem egy másik orvost, mivel ezt a fogat mindenképpen muszáj megmenteni.

Minden gyökérkezelésemnek húzás lett a vége, persze miután lehúztak nem kis pénzzel.

Ha ennyire fáj, és szenvedsz, és annyira nincs látható helyen az a fog, én nem kínlódnék már azzal a foggal. Kihúzzák, és max 4-5 napig lesz még kellemetlen, utána már nincs ami fájjon.


10 éve éltem Angliában. Akkor az ottani SZTK-ba mentem el, már nem emlékszem minek hívják. 45 fontot kifizettem és vagy 4 fogamat betömték, kettőt gyökérkezeltek. Mindegyik fehér tömés volt. Nem tudom azóta hogy mennek ott a dolgok, biztos drágább lett az ellátás.


Azt még megyjegyzem, hogy ugyanez az orvos cserélt ki nekem egy tömés 1 hónapja, mondván nem illeszkedik rendesen. Amióta kicserélte fáj, minden nap. Most én is agyalhatok, hogy mi legyen, húzás vagy gyökérkezelés. 5 hónap alatt 260ezrem ment el fogorvosra és rosszabb lett a helyzet, mint volt. Zéró fájdalommal mentem el, az egész nyarat fájdalomcsillapítóval töltöttem.

2022. okt. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utolso.

Meg olvasni is rossz volt! Sajnallak, hogy enyifajdalom es penzkiadas utan is vannak gondjaid a fogaddal.

En most meg azon gondolkodok, hogy rakerdezek, hogy kaphatok e antibiotikumot mielott barmit is dontenek.

18.-n kelkene visszamenjek tartos tomesert, de ha mar megint megpiszkaljak... az megint csak fajdalommal fog jarni.

Szerintem ki fogom huzatni, aztan majd Mo. - n egyszer csinaltatok fogpotlast.

Itt mar csak a szurke fem korona meg a szurke tomes van ingyen. A feher tomes £200— nal kezdodik, a gyokerkezeles is tobbszaz font. ☹️

2022. okt. 2. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!