Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális hogy elektromos...

Normális hogy elektromos fogkefe használata után néha fáj az ínyem?

Figyelt kérdés
Oral B-t használok puha sörtéjű, rendeltetésszerűen használom, 2 percig mosom vele a fogam, de míg manuális sima fogkefénél nem, elektromosnál néha fáj az ínyem, szerintem pont a kefe miatt. 2 fajta fokozat van, a gyengébbiken mosom, fogról fogra megyek, nem sikálom. Mit csinálhatok rosszul? Úgy érzem egyébként, hogy jobban tisztít mint a hagyományos de hogy néha így megfájdul és ez aggaszt. Nagyon érzékeny az ínyem, lehet szimplán ezért, vagy valamit rosszul csinálok? Ott is fáj ahol kicsit gyulladt az ínyem, meg ott is ahol teljesen egészséges a fogammal együtt rózsaszín az íny.
2022. nov. 4. 02:24
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, de nem annyira normális szerintem, bár csak a saját tapasztalataimra tudok hagyatkozni. Én is oral-B-t használok, közepesen erős sörtével. Nekem is volt, hogy kidörgölte az ínyemet 1 helyen, bár én nem rendeltetésszerűen használtam. Gyakran 6x2 percig is használtam alkalmanként, hogy ki legyenek rendesen polírozva a fogaim. Utána már jobban vigyáztam, hogy a kidörzsölt részen ne menjek rá annyira. 1-2 nap után már nem volt olyan az ínyem. Bár lehet számít az is hog milyen fogkrémet használsz. Nálad érzékeny fogínyre való kellene gondolom, és úgy kellene csinálni, hogy a sörte ne érje a fogínyedet.
2022. nov. 4. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem normális...
2022. nov. 4. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem normális, nekem is ilyen volt.

Azóta sensitive fejet veszek és fogínyvérzés elleni fogkremet használok, illetve nem lépem túl az ajánlott 2 percet a fogorvos javaslatára.

2022. nov. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, most látom, te is mindent betartasz... fogselyemtől is szokott nekem vérezni. tényleg jobban tisztít az elektromos..

Én gondolkodom a szájzuhany beszerzésén és azon, hogy visszaváltok manuális fogkefére, hátha megoldja a problémát.

2022. nov. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!