Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan zajlik egy SZTK-ban a...

Hogyan zajlik egy SZTK-ban a fogkő eltávolítása?

Figyelt kérdés
Hosszú évek óta nem voltam fogorvosnál, de ideje lenne elmennem mert sok a fogkövem, bár kicsit tartok tőle, hogy fájni fog. Sajnos magán fogorvosra nincs pénzem, így kénytelen vagyok a helyi rendelőbe menni. Olvastam, hogy előbbiben ultrahangos módszerrel távolítják el a fogkövet, ami fájdalommentes. Így zajlik az SZTK-ban is?

2022. nov. 6. 12:50
 1/7 Hellmano ***** válasza:
42%
Ilyen kis szerkezettel "lecsattogtatja" vérezni fog és érezni is fogod a fájdalmat, de abszolút nem vészes. Egyébként nem nagy összeg egy fogkő leszedés az ultrahangosnak nem tudom mennyi az ára, de a sima az nem összeg kategória és szerintem érdemesebb magánhoz menni vele, mint SZTK-ba. SZTK régen csak arról szólt, hogy tönkretegyék az ember fogait 80-as 90-es évekről beszélek esetemben...akkor voltam utoljára SZTK-s fogászaton. A mai állapotokról nem tudok nyilatkozni, de gondolom nem lett jobb a helyzet.
2022. nov. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy egy magánfogászat úgy hirdeti magát, hogy NÁLUK ultrahangos fogkőeltávolítás van, az szín tiszta (és elég pofátlan) reklámfogás. Mindenhol ultrahangos eszközt használnak, ez az ÁNTSZ által előírt minimum felételek része.

A másik típus a szónikus depurátor, ezt pacemaker-es betegeken használják, mivel náluk tilos az ultrahangos használata.

A harmadik típus pedig a kézi depurálás felületspecifikus vagy univerzális kürett kanalakkal. Ez szintén az előírt minimum feltételek része, vagyis minden rendelőben ott kell hogy legyen. Ezeket íny alatti vagy nehezen elérhető fogkövekre használják - de egyébként ugyanúgy alkalmasak az íny feletti fogkőre is.

2022. nov. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A fogkőleszedés nem fáj. És államiban se tudják máshogy csinálni, mint ahogy kell.
2022. nov. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én “sztk-s” fogorvos vagyok, ugyanaz az ultrahangos depurátorom van, mint bárki másnak sőt, dolgoztam több magánrendelőben is és mégis ez az eddigi legjobb mind közül.

Fogkőleszedéssel pedig aligha lehet fogat elrontani kedves 1-es. És nem, mi sem szeretnénk börtönbe kerülni és ugyanúgy célunk a fogakat menteni, mint a magánorvosnak (aki amúgy én is vagyok). Nagyon sokszor leírtam már, magánba az megy dolgozni, aki akar, egy csomó rendelő kifejezetten szereti beszippantani a frissen végzett kezdőket, aztán az ilyen 1-eshez hasonlók, akik rohannak a hirdetésre, hogy akciós ultrahangos fogkőeltávolítás, meg nem is sejtik, hogy egy kezdő csibul maszatol ott neki 20 ezerért.

2022. nov. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Hellmano ***** válasza:
#4 én nem a fogkő leszedésre írtam, hogy azzal rontják el a fogaid. Hanem tapasztalatból, hogy egy alkoholista nő volt a fogorvos, aki össze-vissza csinált mindent és saját példát is tudok írni 2 fogam törték el, ami teljesen egészséges volt egy sima mellette lévő kezelése miatt, mi ez ha nem direkt tönkretevés? Sőt egyszer nem azt a fogam kezelték, amit kellett volna, de mivel be volt adva a zsibbasztó nem éreztem, hogy a mellette lévő fogamat gányolják, szerencsém volt, hogy azt tömték elötte már és így kapott egy új tömést, de bazz mi ez? Nem ugyanaz az az orvos, aki csinálta az eseteket , ezek voltak a nagy SZTK-sok a 80-as 90-es években. Én írtam, hogy a mai állapotokról nem tudok semmit ez ügyben.
2022. nov. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A magánfogászatok általában a legnagyobb rabló banda. Most nyomják orrba-szájba az ultrahangos fogkőeltávolítás meg fehérítős akciójukat mindenhol.


A mai SZTK fogorvosok eléggé jók.

2022. nov. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
bemész reggel 8 ra, fél 3 kor sorra kerülsz! igaz? szigetszentmiklósi SZTK!
2022. nov. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!