Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyokerkezeles, kellemetlen...

Gyokerkezeles, kellemetlen szag és ideiglenes tömés. Milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés

Kedves látogató, szeretnék tanácsot kérni hátha ön is átélte ezt vagy hasonlót.



6 napja gyökér kezelést kaptam a felső bal 6os fogamon. Sajnos be volt gyulladva és gennyes is volt. Nagyon vigyázok az ideiglenes tömésre de amióta bent van két kelletlen ízt és szagot érzek. Az egyik ez a gyógyszeres keserű érzés, a másik pedig egy büdös szag. Nem lyukas egy fogam sem, nagyon vigyázok a fogaimra, mosom, fogselymezek minden nap. Nem tudom honnan jöhet ez a szag, de nagyon zavaró.


Ezen felül pedig pár nap múlva messzire kell utaznom 3hetre és nagyon félek hogy ha ideiglenes tömés marad akkor hogyan sikerül vigyáznom rá, illetve féltem a fogam is.


Sajnos gyenge fogakat örököltem és e miatt nagyon érzékeny ez a téma számomra.


Szeretnék érdeklődni hogy másnak volt e hasonló tapasztalata és hogyan élte meg, mik voltak a tapasztalatok.


Nagyon szépen köszönöm előre is.



2022. nov. 10. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszerű tömésnek indult, majd kiderült, hogy rosszabb a fog, mint elsőre tűnt, így nagyobb részt kellett lefúrni belőle, ezért ideiglenes tömést kaptam.

Én is féltem, hogy kiesik vagy valami, de alaptalan volt. Úgyhogy nem kell rá annyira vigyázni, nem lesz baja. :)

A furcsa szag szerintem a kezelés miatt van, idővel el fog múlni. Nekem pár napig érzékeny volt és furcsa szaga, majd szép lassan elmúlt mindkettő. Következő alkalommal rendes tömést és koronát kaptam és azóta sincs semmi baj vele.


Fogyasszon több kalciumot, kalcium tartalmú ételeket, azoktól megerősödnek a fogak. A génekkel nem lehet nagyon harcolni, de ennyit megtehetünk azért, hogy legalább szinten tartsuk a helyzetet. :)

2022. nov. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm hogy válaszolt és hogy ilyen megnyugtató kommentet írt.


Holnap még megyek vissza a fogorvoshoz utazás előtt. Nagyon remélem hogy nem a fogbol jön a kellemetlen szag.


Sajnos 6-7 éve volt egy rossz emlékem. Egy alsó hátsó fogam kapott gyökér kezelést, akkor is pont hosszú utazás előtt voltam. ( Ami elég ritka, ezért is érdekes hogy valamilyert ilyenkor kerul sor gyökér kezelésre) Akkor azonban csak vattat kaptam és mire hazajöttem azt mondták hogy húzni kell. Kihúzták de beletort utána szájsebész.


Nem volt kellemes.


De most egy felső és nem annyira hatso fogrol van szó. Amit nagyon nem szeretnék elveszíteni véletlenül sem.


Remélem hogy holnap megnyugtató választ kapok az orvostól is és nyugodtan utazhatok félelem nélkül.


Nagyon szépen köszönöm:)

2022. nov. 10. 23:21
 3/3 anonim ***** válasza:
A kellemetlen szag a genny szaga is lehet.. nekem kb. 1 hónapja kezdték gyökérkezelni az egyik fogamat. Nagyon be volt gyulladva, és gennyes is volt, ezért nyitva hagyták. Már a fúráskor eszméletlen bűzt lehetett érezni, utána pedig mondta a dr. nő hogy szívogassam és gyakran öblögessem az üreget, hogy minél hamarabb megtisztuljon a fog.. hát mondanom sem kell, eszméletlen íze volt a számnak több mint 1 hétig.. addigra kitisztult, lelohadt és kaptam ideiglenes gyógyszeres tömést.. de még mindig az van benne, mert újra meg újra begyullad az állkapcsom valami miatt..
2023. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!