Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez normális? Vagy nagyobb baj...

Ez normális? Vagy nagyobb baj van?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen bújtak ki felül a hátsó második nagyőrlő fogaim, de szinte már majdnem elérték a teljes méretüket.

Felül nincs gond, de alul is most bújtak ki ugyanezek a hátsó fogaim, azok még ki sincsenek teljesen. Mostanában elég sokszor vérzik az ínyem fogmosás közben, szinte minden nap. És mint látszik valamennyire a képen:

[link]

Az egyik alsó szemfogamnál sokkal lejjebb van az íny, mint a másikon. Egy kicsit ugyanezen a felső fogamon is, de nem ilyen látványosan. Itt vérezni is szokott, mint említettem. Ezt tegnap este vettem észre. De gondolom nem 1 nap alatt alakult ki. Ez csak azért van, mert a most kibújó nagyőrlő fogaim előretolják az összes fogamat? Ez normális, vagy valami komolyabbra kéne gondolnom? (ínysorvadás)

Hozzáteszem, én napi 2× 5 percig mosok fogat, finoman, nem dörzsölöm. Jó a szájhigiéniám. Szerintem.

Mélyharapásom van, nem tudom, hogy ennek van-e köze a dologhoz.


2023. jan. 25. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Veszel ilyet, és rögtön kiderül, jól mosol-e fogat: [link]


Nekem is van ilyen, ahol visszább van húzódva az íny, nem mondott rá semmit a fogorvos. A fogínysorvadás ennél durvább szerintem, ott gyulladt is az egész, a tied - bár homályos a kép - szerintem nem gyulladt. De talán majd kapsz választ olyantól, aki jobban ért hozzá.

2023. jan. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szemfogak nyakánál jellemzően akkor húzódik kicsit feljebb az íny, ha valaki sikálva mossa a fogait. Ellentétes oldalon jelentkezik, mint amilyen kezes vagy.
2023. jan. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Régebben sikáltam, de akkor sem túl erősen. De ezek szerint mégis. Ma már jól mosok fogat. És ennek van valami nagyobb következménye, szövődménye?
2023. jan. 25. 21:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs, ez így marad, nem nő vissza vagy ilyesmi. Sikálást el kell hagyni, helyes fogmosási technikával kell mosni a továbbiakban. Romlani ettől a fog nem fog.
2023. jan. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Csabi34 ***** válasza:
40%
Az általad leírt tünetek alapján úgy tűnik, hogy az új fogak előretolják a többi fogadat, ami vérzést és ínyproblémákat okozhat. Normális esetben ez átmeneti jelenség, ami a fogak helyének állandósulásával javulni fog. Ajánlom, hogy keresd fel fogorvosodat, hogy megnézze a fogaidat és megbizonyosodjon arról, hogy nincs-e valami komolyabb probléma, pl. ínygyulladás. A mélyharapás is okozhat ínyproblémákat, így érdemes ezt is megvizsgáltatni fogorvosoddal. Fontos, hogy folytasd a rendszeres fogmosást és jó szájhigiéniát, hogy megelőzd a további problémákat.
2023. jan. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!