Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire emlékeztet leginkább a...

Mire emlékeztet leginkább a szaga a fogkőnek? Fogadás után is lehet tőle igen rossz leheletem?

Figyelt kérdés

Egy ilyen 4-5 hónapja rossz a leheletem. Próbálom kideríteni mitől lehet. Voltam fogorvosnál, aki betomte egy fogamat, de szerintem nem attól volt. Közben látom, hogy azért van egy kevés fogkövem is az alsó fogsorom belső felén. Okozhat e az igen rossz leheletet még fogmosás után is?


Napi kétszer fogat, nyelvet mosok, illetve szájvizezek is, szóval nem a hanyagságtól van.


Ma fogok menni háziorvoshoz, hogy nézzen rám ő is, meg utaljon be gasztroenterológiára, mert sajnos a nyitott gyomorszáj is elég valószínű kiváltó okként.



2023. jan. 31. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:
A fogkőnek szerintem nincs szaga (?). De okozhat szájszagot a mandulakő (a torokmandulában gyűlik fel, könnyen kinyomható, fehéres, sűrű, keserű szagú anyag), vagy a fogközökben megtapadt ételmaradék, lepedék (ez is viszonylag könnyen eltávolítható, fogselyemmel, amúgy romlott húsra hasonlít a szaga).
2023. jan. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! A fogkő eltávolitása 6 hónaponként fontos lenne, mert büdős leheletet tud produkálni ha elhanyagolod.
2023. jan. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem a fogkőnek van szaga, hanem a rengeteg íny alatti baktérium által termelt gáznak. Ezek a baktériumok az íny alatti fogkőben telepszenek meg. 6 havonta egy alapos professzionális fogkőeltávolítást kellene végezni, ha ezután is fennáll a rossz szájszag, akkor lehet tovább keresgélni.
2023. jan. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. A nyelvem is viszonylag lepedékes, főleg hátul, ez is lehet a fogkő miatt?
2023. jan. 31. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!