Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akkor egy nap hányszor is...

Akkor egy nap hányszor is ajánlott fogat mosni?

Figyelt kérdés

A legtöbb ember naponta kétszer, maximum háromszor mos fogat. Egy Fogkrémre is az volt írva, hogy kétszer, maximum háromszor ajánlott. Ugyanakkor az interneten néhány helyre az volt írva, hogy minden étkezés után javasolt a fogmosás (nyilván legalább fél óra elteltével, már ha időnk engedi)


Akkor mi az igazság? Én az utóbbi időben hétköznap négyszer mosok fogat (ébredés után, reggeli után fél órával, ebéd után egy órával, lefekvés előtt), hétvégén pedig háromszor (ébredés után, ebéd után egy órával, lefekvés előtt). Ez így jó, vagy a 4 az már sok hétköznaponként?



2023. febr. 5. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Egyénfüggő.

1-5x / nap

Annyi ha sokszor mosol fogat akkor a flouridra érdemes figyelni.

2023. febr. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én reggel meg este szoktam azt kész, melo közben ki fog fogatmosni érted...
2023. febr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy néhány helyen ezt írják, még nem feltétlenül mindig mérvadó. Még ha van is egy általános ajánlás, például 10-ből 7-en X használati módot ajánlanak - akkor is a csomagoláson vagy a termék honlapján lévő utasítások lesznek a mérvadóak, ugyanis azok speciálisan arra a termékre vonatkoznak.


Egyébként, szerintem bőven elég kétszer fogat mosni naponta, esetleg vízzel öblíteni evés után, különösen fogszabályzó esetén.

2023. febr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
én napi 1x szoktam, reggel. De vannak olyan napok hogy nincs kedvem, vagy elfelejtek, és akkor 1 nap kimarad a 7ből, mert miért ne. Nincs csajom, nem járok emberek közé mert utálom őket, és jók a fogaim
2023. febr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Reggel este, azaz napi 2x azért a minimum, ennyit igényes ember megcsinál. Étkezések után is lehet, ártani nem fog. A fogkrémek fluorid tartalmára érdemes figyelni. Persze vannak tényezők, mint a szájsebészeti műtét, fogszabályzó, amik azért megbonyolítják a helyzetet.
2023. febr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én minden este mosom, napi 1x. Valószínűleg napi 2x lenne ajánlottabb, de szerintem ez is megteszi. (Nem látok sok hátrányt) Persze ha sokat smárolsz és kufircolsz meg fontos a megjelenés moshatod többször is.
2023. febr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Reggel+este elég.

Amúgy meg a fogaid egészségét megfelelő táplálkozással tudod megtartani.

Hiába mosol napi 10x fogat, ha ipari hulladékon élsz, vagy egyoldalúan táplálkozol, és tápanyaghiányos vagy.

2023. febr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!