Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megszűnik a fogínygyulladásom...

Megszűnik a fogínygyulladásom mostmár?

Figyelt kérdés

Kb. 3 évig halogattam a bölcsességfogaim eltávolítását, amit eléggé megbántam, ugyanis eléggé eltolódott a többi fogam annak következtében, hogy eléggé ferdén próbáltak kinőni a bölcsességek. Egymásra torlódtak és a folyamatos ínygyulladásom is akkor kezdődött el, mikor elkezdtek halmozódni. Kipróbáltam mindenféle fogkrémet, szájvizet, fogselymet... de semmi sem segített a sokszor random, intenzív ínyvérzéseken. Sokszor tényleg magától, mindenféle behatás nélkül elkezdett ömleni a vér az ínyemből. Azért írom múltidőben, mert talán most mintha kicsit jobb lenne a helyzet, mióta 1 hónapja kiszedték a b.fogaim, és bízom benne, hogy javul.

Jól gondolom, hogy ez lehetett a fő oka, hogy semmiáron nem akart megszűnni a gyulladás és a vérzés?

Így hogy újra lett helyük és nincsenek nyomás alatt a fogaim, rendbejöhet végre az ínyem?


A fogorvosom, akihez járok fogkőleszedésre, mindig megállapította h mennyire gyulladt az ínyem és mindig ajánlgatta a fogkrémeket, szájvizet..stb. Végül feladta mikor látta, hogy nem javul és elkönyvelte h nagyon vérzékeny vagyok és biztos vérnyomás gondom lehet. Nincs vérnyomás gondom, és nyilván rendszeresen, alaposan mosok fogat napi 2x, rosszabb esetben 1x.

Persze mondta a b.fogak eltávolításának szükségét, de nem azt okolta az ínygyulladásomért.

Szóval bízhatok a javulásban így, hogy újra "szabadok" a fogaim?



2023. febr. 11. 00:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Elég c vitamint eszel?
2023. febr. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ínygyulladásod a fogkő és a lepedék miatt van. Fél évente tisztítás és meg kell tanulni fogat mosni rendesen, plusz a kis fogköztisztító keféket is használd.
2023. febr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!