Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi idő alatt záródna be a...

Mennyi idő alatt záródna be a rés?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam fogászaton, mert szeretnék belevágni a fogszabályzásba a fogaim torlódása miatt. Az orvos azt írta a lapra, hogy felül az egyik 4-es vagy 5-ös fogamat kéne kihúzni, alul pedig az 1-es van megjelölve kérdőjellel. Ez gondolom azt jelenti, hogy azt nem biztos, hogy ki kell húzni. Amit nagyon remélek is, mert el nem tudom képzelni, hogy hogyan jelenjek meg nap mint nap úgy közösségben, hogy nincs meg elöl egy fogam, ami totál látszana, amikor beszélek.

Viszont az lenne a kérdésem, hogy a fogszabályzóval kb. mennyi idő alatt záródik be egy ilyen rés? Elvileg tavasz végére már felkerülne a készülék.

Illetve azt szerintetek meg lehet beszélni az orvossal, hogyha már mindenáron muszáj azt az alsó 1-es fogat kihúzni, hogy akkor az alsó fogszabályzó csak mondjuk június végefele kerüljön fel? (mert addigra ugye vége a sulinak és nem kell nap mint nap közösségben mutatkoznom az alul hiányos fogsorommal)


16/L



2023. febr. 11. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát változó, de ha teljesen bezárodásra gondolsz, hogy ne legyen közte lyuk, az fél év és 1 év között körülbelül.
2023. febr. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Általában a kettőt nem szokták egyszerre felrakni, csak nagyon ritkán, elsőre mindig a felső készüléket teszik, és mikor az már korigálodott utána helyezik fel mellé az alsót is. Felsőt leveszik, az alsó meg egy darabig még fent lesz utána.
2023. febr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

És egyébként, ha lenne valami harapási rendellenességem, azt az orvos most az első alkalommal is mondta volna már, nem? Mert nekem úgy tűnik, mintha mélyharapásom lenne, mert amikor összezárom a felső és az alsó fogsorom, akkor a két felső középső metszőfogam teljesen eltakarja az alsó középső metszőfogaimat, és ha jól tudom, ez a mélyharapásnál szokott így lenni. Mondjuk lehet, hogy simán csak azért van, mert nagyobb alapból az a két felső metszőfogam a többi felül lévő fogamnál.

Viszont ha tényleg nincsen semmilyen harapási rendellenességem, akkor gumizgatnom sem kell majd a fogszabályzás alatt?

2023. febr. 12. 11:24
 4/4 anonim ***** válasza:

De valószínű szükséges lesz gumizni, igazából, nem szokták elmondani, hogy mi is a tényleges probléma. Maximum a végén, a záró jelentésen.


Igazából szinte biztos, hogy van harapási rendellenességed, mert különben nem húznák ki.


Ha csak rosszul állnának a fogaid, akkor nem lenne foghúzás, hanem korrigálható lenne simán anélkül is.


Takarás csak pár milliméteres lehet, semmivel se több. Mert másképp már rendellenesség.


Teljes takarásban van, szóval szerintem is mélyharapás, vagy előreharapás, ha a felső ajkad nincs kijjebb mint az alsó.


Ha akarsz beszélni róla, írj nyugodtan. Én is valószínű most kezdek bele, és szinte ugyan ez a panaszom mint neked, és nekem is foghúzásom lesz.


Első és második voltam.

2023. febr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!