Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehetetlenül furcsa állkapocs...

Lehetetlenül furcsa állkapocs fájdalmam van. Tapasztalt valaki hasonlót?

Figyelt kérdés

Röviden:

-csak jobb oldalon fáj, kb egy hete

-nyomásra nem érzékeny, nincs feldagadva

-nem tudom összeilleszteni a fogaimat, olyan mintha előre és balra el lenne tolva az alsó fogsorom, ha megpróbálom összeilleszteni, nagyon fáj

-az előbbi probléma néha random kis időre elmúlik, újra illeszkednek a fogaim, de a fájdalom megmarad (eddig 2x este, és 1x ébredés után lepődtem meg, hogy hurrá, kezdek helyrejönni, aztán egy óra múlva vissza minden)

-nem tudok ásítani, a tüsszentés és néha a beszéd is fáj, illetve néhány hangot furán ejtek a rossz illeszkedés és fájdalom miatt

-semmit sem tudok rágni, még szétfőtt krumplit se, turmixolt levesen és tejbegrízen élek

-2 fogorvosnál is voltam, azt mondták nem fogprobléma

-nem tudom hátrahajtani a fejem csukott szájjal, párna nélkül nem tudok aludni, de a nyakam nem fáj, és ott se érzékeny nyomásra.


A legnagyobb furcsaság, hogy a fogilleszkedés teljesen véletlenszerűen helyrejön egy kis időre, aztán megint “elcsúszik” az alsó állkapcsom, illetve hogy nyomásra egy icipicit sem fáj.

Eddig semmilyen probléma nem volt se a fogaimmal, se az állkapcsommal. Fogcsikorgatásról se panaszkodott senki, akivel eddig aludtam, és nem vagyok extrém stresszes, sőt.

Bárkinek hasonló? Google-n nem találtam semmit ami teljesen passzolna.


2023. febr. 25. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon valószínű,hogy szorítod.Nekem is van hátul néhány fogam,amik szoktak nyomásra fájni,néhánynapra,utánna hetekig semmi.Semmi bajuk nincs,fogorvosis látta őket,mégis van ez.Nekem annyit mondtak,ha fokozódik,érdemes lehet beruházni egy éjszakai fogvédőre.Én se vagyok annyira stresszes,de ez kiskorom óta velem van
2023. febr. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Fogvédő szorítás ellen nem használ, csak csikorgatásra jó.

A fogaim nem fájnak egyáltalán.

2023. febr. 25. 21:58
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A legvalószínűbb hogy egyszer kiugorhatott az állkapcsod (pl. egyszer túl nagyot ásítottál vagy egy ütés érte), amitől meglazult a fejecset az izületben tartó szalag, ezért könnyen kiugrik vagy akár vissza is pattan magától. Ha van esetleg egy rendellenes harapásod, foghiányod vagy esetleg csikorgatod a fogaidat éjszaka, akkor nagyobb eséllyel fordul elő ilyen.

A fogászatnak egy speciális szakterülete foglalkozik ezzel, úgy hívják hogy gnathológia - érdemes egy olyan fogorvost felkeresni, akinek van ilyen végzettsége/tapasztalata. Sajnos nincsenek belőle sokan, Budapesten kívül nem is nagyon találni.

2023. febr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!