Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Depressziós lettem a fogszabál...

Depressziós lettem a fogszabályzótól?

Figyelt kérdés
Azt kell tudni, hogy nemrégiben felkerült a fogszabályzóm alul-fölülre. 19 éves vagyok, előtte hosszú évekig volt éjszakai fogszabályzóm, de nem hozta meg a kívánt eredményt, mert a harapásomat nem kezelte, és az állkapcsom mostanra folyamatosan be van gyulladva. A fogaim nem állnak össze-vissza, a metszőfogaim állnak ki egy kissé, kis korrekcióra szorulnak, de sosem tudtam magabiztosan mosolyogni, mert nem találtam őket elég szépnek, komplexusom alakult ki. Azt hittem, hogyha felkerül a fogszabályzó, akkor sokkal jobban fogom magam érezni, de nem így lett, teljesen eltűnt a magabiztosságom, félek emberekkel találkozni, hogy kinevetnek és megszólnak, pedig egy igen extravertált ember vagyok, és kezdem kicsit megbánni, hogy belevágtam. Egyébként nem áll rosszul a fogaimon, de én mégis nagyon csúnyának és taszítónak találom magam vele. Tudom, hiúság, de nagyon rosszul érzem magam, és nem tudom, hogy mit tegyek. Később biztos hálás leszek, de jelenleg elég elkeseredettnek érzem magam, mert félek, hogy ez ki fog hatni a kapcsolataimra.

2023. márc. 8. 01:49
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Menj el pszichológushoz. Önértékelési problémákon állítólag tudnak segíteni.
2023. márc. 8. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Az önértékelési zavaraidnak semmi köze nincs a fogszabályzóhoz. Ha nem lenne, akkor másra fognád. A többit szakértőre bíznám. Pszichológus foglalkozik ilyesmivel.
2023. márc. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
71%

Szerintem is inkabb az onertekelessel vannak gondjaid, amit a fogszabihoz kapcsolsz. Lehet tenyleg szak emberhez kene fordulnod.


Viszont aki ertelmes ember nem fog rolad semmi rosszat gondolni a fogszabalyzo miatt. Ugyanis az azert van, hogy szepek legyenek a fogaid. Aki pedig igenyes a fogaira azt miert neznek hulyenek? És ezt minden okos es ertelmes ember igy gondolja. Raadaul csomo pasi kifejezetten szereti a fogszabisokat. Én mar csak tudom, mert nekemis volt 2 evig, hidd el megeri, raadasul utana meg megjobban mindenki dicserni fogja a fogaid.


Ugyhogy nyugiiiii <3


16/L

2023. márc. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
72%

Nekem nem rég lett fogszabályzóm.


Mivel neked sem régóta van fogszabályzód, ezért jó eséllyel hamarosan hozzá fogsz szokni.

Ahogy te is írtad, ezt egy jó ügy érdekében teszed és pozitív lesz a változás. Nem hiszem, hogy a fogszabályzó túl sok emberben azt váltaná ki belőled, hogy negatívan áll hozzád, de ezt idővel ki fogod tapasztalni.


Depressziód talán nincsen, csak nyilván jelenleg rosszul esik neked, hogy valamennyire időre megváltozik a külsőd és, hogy fogszabályzót kell hordanod. Feltételezem, hogy ezek a változások egy kicsit felbolygatták a lelkedet.

2023. márc. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!