Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogkő belső fele lehet fekete?

A fogkő belső fele lehet fekete?

Figyelt kérdés
2023. márc. 8. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Nem. A fogkő sárga, ha neked fekete, akkor az már szuvasodás.
2023. márc. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Lehet. A fekete színt vagy a dohányzás, kávézás adja, vagy az ínyvérzés következtében "belealvadt" vér.
2023. márc. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ma le jött a fogkövem aztán a külső része sárga volt a belső meg ilyen fekete.de akkor valószínűleg a kávé meg a dohányzás miatt.
2023. márc. 8. 12:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Az íny alatti fogkő fekete, még pedig az ínyből ürülő vér miatt. Mivel a fogkő miatt hosszútávon sorvadhat az íny, így történhet, hogy ez az elfeketedett fogkő ínyszint fölé kerül.

A dohányzás és kávé inkább barnásra színezi el.

Üdv, egy fogorvos

2023. márc. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is fekete szokott lenni ami lepattan :)
2023. márc. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekkoromban "elfeketedtek" a fogaim. Nem tudom az okát, aztán, amikor meguntam citromlével addig baszkuráltam a metszőimet(vattás fültisztítóval), míg újra fehérek nem lettek.. A gimit, már nagyon ciki lett volna úgy elkezdeni.(nem a fog(nem)mosás volt az oka)
2023. márc. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A vérzés sem volt jellemző
2023. márc. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!