Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik a jobb? Az elektromos...

Melyik a jobb? Az elektromos fogkefe vagy a "sima"?

Figyelt kérdés
2008. dec. 28. 13:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Szia! én már próbáltam mind kettőt, de sztem a sima jobb:-) meg úgy tudom akinek tömései vannak annak nem túl jó az elektromos:S
2008. dec. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Én is a simàt részesitem elönyben!

Ràadàsul az elektromoson a fejek cserélése dràggàbban önnek ki,mivel én havonta cserélem a fogkefét,nekem elönyösebb a sima.

2008. dec. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A pénzt félretéve... Több helyen hallottam, hogy az elektromos alaposabban tudja tisztítani a fogakat.
2008. dec. 28. 13:26
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Én alaposabban tudom tisztítani az elektromossal. Évente egyszer elmegyek szájhigiénikushoz leszedetni a fogköveket, mióta elektromosat használok alig van mit leszedni.

A fej cseréje drágább, mint ha a fogkefét cserélnéd, viszont a fogkrémből sokkal kevesebb kell.

2008. dec. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Amit elfelejtettem:

Csak arra kell figyelni, hogy ne legyen szemcsés a fogkrém, de arról még nem hallottam, hogy a tömött fogra nem ajánlják. Nekem van többfajta tömésem, de egyikkel se csinál semmi bajt.

Előző

2008. dec. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Nekem lényegesen jobb az elektromos. Ezerszer jobban leszedi a lepedéket. Én is járok fogorvoshoz évente, félévente és egyáltalán nincs fogkövem:)

Jó mondjuk ez egyéni hajlam függvénye is, de akkor is.

Sajnálom, hogy nem próbáltam ki hamarabb, ilyen hülye újdonságnak tartottam,ami csak arra jó hogy kivegyen még pénzt az emberek zsebéből.

Ja és 2-3 tömésem van de semmit nem csinált velük szerencsére.

2008. dec. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem rég voltam egy fogorvos előadásán, ő azt mondta, hogy egyiket sem részesíti jobban előnyben. A normál fogkefe is ugyanolyan hatásos, mint az elektromos, ha helyes technikával használják! Egyén függő kinek mi válik be jobban!
2008. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én elektromosat (elemeset) használok. Én azért kezdtem el ezt használni, mert nekem fogszabályzás hatására elkezdtek tönkremenni a fogaim, és az utóbbi 1 évben nem találtam olyan normál fogkefét (a régi elhasználódott), ami elég kíméletes lett volna ahhoz, hogy én a megfelelő finom mozgásokat el tudjam végezni fájdalommentesen, amiket találtam, végignéztem, egyik se elég puha sörtés ahhoz, hogy nekem fogmosás közben ne fájjon a fogam, fogat mosni viszont kell, ha azt akarom, hogy legalább miattam ne romoljon, de annyira érzékennyé vált a fogsorom és az ínyem is, hogy ezt én már csak elemes fogkefével tudom tisztán tartani fájdalmak nélkül.
2008. dec. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az elektromos fogkefe azoknak jobb akik hagyományos fogkefével nem tudják helyes technikával megtisztítani a fogaikat. Én is pl. ezért használom mert egyszerűen nem megy a körkörös mozdulatok elsajátítása az elemes fogkefe meg ugye eleve körbe megy, szóval szerintem hatásosabb. És mellesleg mióta ezt használom, nekem sincs fogkövem.
2008. dec. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
84%
Szerintem is az elektromos a jobb. Én kb. 8 éves korom óta azt használom és 1 rossz fogam sincs. Sokkal jobban szeretem, mint a simát.
2008. dec. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!