Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Házi foghúzásnál érzéstelenítő...

Házi foghúzásnál érzéstelenítő módszerek?

Figyelt kérdés

A mamám szerint a pálinka vagy a máktea volt régen a szokásos. A mákkal az a baj hogy több hónap még mire gubósodik (nem tudom kibírom-e még azt a 3 hónapot) a pálinka meg annyira nem erős fájdalomcsillapító szerintem. Egy barátom szerint viszont a dinitrogén oxid is jó lehet (az van a habpatronban) de az meg elvileg csak nagyon rövid ideig hat.

A barátom húzná közben ki a fogam, mert nincs tb-m és így a dentálhigiénikus a múltkor hazaküldött. Valakinek bevált módszere van erre esetleg?



2023. márc. 13. 11:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Magánfogászatra nem kell taj kártya
2023. márc. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De nincs pénzem.
2023. márc. 13. 11:16
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Azt vágod, hogy a TB havi 7ezer forint?

Egy üveg pálesz 2ezer környékén, de még a habpatron is 1500 körül van.

Ráadásul a fogorvos nagy eséllyel meg tudná csinálni húzás nélkül is, vagy ha mégis húz, emberi módon tenné és pl nem törné bele, ahogy nagy eséllyel a haverod fogja.


Kvára rossz ötlet amit terveztek.

2023. márc. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Ne csinálj ilyet, olvasi is szörnyű. Nincs hatásos házi praktika az érzéstelenítésre, nem bírnád ki. Kihúzni meg nem olyan sima dolog egy fogat, mint képzeled. Valószínűleg úgyis eltörik, és mindenhogy fogorvos lesz a vége. Arról ne is beszéljünk, hogy milyen fertőzéseket lehet össze szedni. Tényleg néhány ezer ft a tb, de magánban is 5-10 körül kihúzzák kb.
2023. márc. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Néhány ezer ja. Jónéhány mert tavaly nyár óta nem tudom fizetni. Ráadásul nem is 7 hanem 9 ezer valamennyi. Semmit nem tudok fizetni mert múlt héten kenyeret is 1x tudtam csak venni. Majd azért fogok éhen halni hogy fizessem a magánt ahová csak a buszjegy 1200 lenne. Akkor inkább kiütöm magamnak egy kalapáccsal és eszek egy jó babfőzeléket.
2023. márc. 13. 13:32
 6/18 anonim ***** válasza:
22%
Én tökre megértelek, de a tejbegrízt inkább javasolnám, mert hogy rágni nem fogsz tudni egy darabig, az is biztos.
2023. márc. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%
Lidokain kenőcsöt árulnak a patikában vény nélkül, de gyulladt területen nem hat. Házilag a habpatronból nem tudjátok biztonságosan és hatásosan használni a tartalmát. Ha elbaltáztok valamit, a sürgősségi sokkal drágább lesz, mintha elmentél volna magánba vagy kifizeted az ellátást a TB-s fogászaton. Szükséged lehet antibiotikumra is, amit csak orvosi vényre kapsz.
2023. márc. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

Százezres tétel lesz, ha nekiálltok kibarkácsolni a fogad, hidd el. Nem beszélve arról, hogy a pápába beleszakad a szó a Vatikánban, mert odáid hallatszik majd ahogy üvöltesz. Szerinted miért volt vállalási módszer a fogak eltávolítása?


Most azt hiszed, olcsón megúszod házilag, és hidd el, megértem a helyzeted, de nem értesz hozzá. Ájuldozni fogsz a fájdalomtól, vérzik, szilánkosra törik, lenyeled, és ha nem szakít fel balamit véletlenül odabent, még mindig ott tartunk, hogy egy szilánkosra törött fogdarab van a szádban...

Mivel húzná ki a haverod? Fogóval? Az másra tényleg nem jó, mint hog, összeroppantsa és 20 darabban kelljen kiszarnod amit a fájdalomtól lenyeltél... Szóval ebből drága számla lenne a sürgősségin, plusz utókezelés..

2023. márc. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%
+ alsó fogsor esetén az állkapcsot is eltörheted akkor meg tényleg nem fogod tudni, hogy bokánfosd magad vagy egyszerűen megdögölj, mert úgy egyszerűbb. És egy halom kórházi kezelés ami megintcsak drága lesz.
2023. márc. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Számlát írhatnak a sürgősségin az nem gáz, mert kifizetni nem tudom. Szóval nem lehet drága. A nincsből nincs mit elvenni..

Köszönöm a válaszokat.

2023. márc. 14. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!