Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet attól valami bajom ha...

Lehet attól valami bajom ha állandóan csakis Parodontax fogkrémet használok napi mindkét fogmosásnál?

Figyelt kérdés
Általában a complete-t veszem meg belőle és csak azzal mosok fogat. Nemrég jártam egy fogorvosnál akinek miután elmondtam hogy csak azzal mosom azt mondta hogy ő max 2-3 hétig ajánlaná a parodontaxot, kúraszerűen, ha valakinek egészségtelen, vérzik a fogínye, utána el kell hagyni a fogkrémet. Ha viszont felmegyünk a parodontax fogkrém oldalára, ott azt irják hogy nyugodtan lehet állandó jelleggel használni. Hol itt akkor az igazság? :) Illetve ez a fogorvos azt is mondta hogy ő nem is ajánlaná a hétköznapi embereknek hogy olyan sok pénzt elverjenek drágábbnál drágább fogkrémekre mert csak pénzkidobás és az egész fogmosás hatékonysága a fogmosási technikában rejlik, hogy mi a fogkefén az tök mindegy. Ebben lehet valami? Mármint a technikán múlik az tény, de valóban ne lennének hasznosak a prémium fogkrémek pl egy parodontax? Én szeretem használni mert amig nem használtam addig néha visszagyulladt az inyem és néhol furcsa fájdalmat éreztem a torlódott fogaimnál. Én úgy éreztem hogy nekem használ.
2023. márc. 19. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

A paradontax szemcséi hosszú távon koptathatják a fogzománcot


Viszont a jó fogmosási technika, egy rossz fogkrémmel nem feltétlen elég. Nekem bizonyos fogkrémek esetén kifejezetten kellemetlen szájszagom marad és úgy érzem, nem elég tiszták a fogaim, pedig ugyanazzal az elektromos foglefével, ugyanúgy mosom

2023. márc. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a miértjére lennék kíváncsi amit a fogorvosod mondott. Miért nem szabad állandóan használni, és miért ugyanolyan jók az olcsó fogkrémek.

Szerintem a kulcs az összetevők, ezért nem értek vele egyet. Csiszolóanyag a fehérítő fogkrémben van több, ezért nem szabad állandóan használni. De a sima fogkrémet lehet.

Az olcsóbb fogkrémekben az olcsó előállítás érdekében vannak olyan anyagok amik időnként tiltólistára kerülnek. Ilyen volt a triclosan.

Vannak más csúnyaságok még, a PEG-ről azt írják hogy önmagában nem de szennyeződéseket tartalmazhat amik viszont károsak. A Sodium Lauryl Sulfate pedig bőrirritáló anyag, ezért fogínyvérzést és gyulladás okozhat. Ezt tapasztaltam magamon is. Mikor olyan fogkrémet vettem amiben nem volt elmúlt a fogínyvérzésem.

Úgy látom hogy a drága fogkrémek ek mint a Parodontax és a Sensodyne elég barátságosak az összetevői ellentétben a Colgate és Aquafresh-el.

A natúr fogkrémek ebből a szempontból jók. Csak nekem is az volt a tapasztalatom higy nem tisztította jól a fogamat, konkrétan éreztem a fogaimon higy nem tiszták. Párat próbáltam, lehet hogy többet kellett volna. Mindenképpen megéri pár próbát, lehet hogy valakinek beválnak.

2023. márc. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A technikán tényleg nagyon sok múlik, de az nem igaz, hogy a fogkrémek nem érnek semmit, ill. nyilván a minden vacakkal telerakott nem, sőt káros is lehet. Érdemes a gyártó oldalán megkeresni -mert tapasztalatom szerint leginkább nem írják rá- a fogkrémek abráziós értékét (RDA) is, mert minél magasabb, annál károsabb a fogakra. Ez főleg a fehérítős fogkrémeket érinti, bár a Curaproxnak már ebben is van kíméletes terméke. Aztán az is nagyon fontos, hogy azok a fogkrémet, amelyek ígérnek valamit, pl. íny erősítését, fogérzékenység csökkentését, csak akkor hatnak igazán, ha az ember hagy nekik elég időt. Ehhez pedig az kell, hogy mosás után nem szabad rögtön kiöblíteni vízzel. Ha valaki nem bírja a fogkrémes érzést, akkor is legalább 5-10 percig érdemes hagyni, hogy a fontos anyagok beszívódhassanak az ínybe.
2023. márc. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ. :)


Utolsó hármasnak. Igen, szoktam várni fél órát, 1 órát is néha, és utána használok csak szájvizet. Erről jut eszembe... a bizonyos fogorvos azt is mondta, hogy a szájvizeknek meg aztán tényleg pláne semmi értelmük nincsen, max a friss lehellet biztositására jók, de másra nem. :) Ehhez mit szóltok? Illetve hogy egy szájviz csak addig hat, ameddig a szájban van, aztán nem. Tehát semmi értelme. És hogy nem is érte, hogy mire fel vannak ennyire reklámozva azok, meg telerakják a szupermarketek polcait azzal, mintha érnének valamit.

2023. márc. 22. 16:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs értelme, kivéve a terápiás célból használhatóak pl Corsodil, klórhexidin tartalmaz. Ínygyulladáskor vagy fogászati kezelések után ajánlatos.

Fogkrémben is vannak olyan összetevők amiket nem szabad lenyelni. Pl Sodium Monofluorophosphate, Titanium Dioxide. Úgyhogy én ezzel a 10 perces öblítéssel vigyáznék ha ilyen van a fogkrémben.

2023. márc. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!