Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Aki járt már magán fogorvosnál...

Aki járt már magán fogorvosnál tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Az alábbi kérdéseim lennének:

1. Egy sima panoráma röntgen alapján normálisan meg tudja csinálni a fogorvos a fogaimat, minden apró szuvasodást lát a fog belsejében a tömés alatt? Van gyuladt fogaim meg tömés alatt elkezdett szuvasodni. Nem kellene inkább CT felvételt kérni szerintetek? Én nem is ezért mentem oda alapból hanem gockutatás miatt mert elkezdett nagyon hullani meg ritkulni mindenhol a hajam. Csinált panoráma röntgent. Ott derült ki, hogy három fogam gyulladásba van meg van ami a tömés alatt kezdett szuvasodni. Csak azt nem értem miért nem kért CT felvételt is a fogorvos mikor a CT sokkal alaposabb ahogy hallottam. Szerintetek kérjem meg a fogorvost csináljon egy CT felvételt is vagy hagyjam és a panoráma röntgen alapján meg tudja csinálni normálisan?

2. Mint említettem három fogam gyulladásba van a fogorvos szerint. Van viszont amit nem értek. A fogorvos küldött nekem kezelési tervet és ebbe csak az van, hogy a fogakat tömni kell. Ha egy fog gyuladt akkor nem gyökérkezelést kellene csinálni? Egy tömés elmulasztja a gyulladást csak?


Szerintetek mit csináljak? Keressek másik fogorvost? Félek, hogy hanyag ez a fogorvos vagy csak le akar húzni anyagilag a minél több kezeléssel.



2023. márc. 19. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik orvosnak ilyen gépe van,az mindent lát.Ezért nem küld máshova .
2023. márc. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

1. Elég a szájvizsgálat és a panoráma röntgen. A CT nem egy "extrás röntgen" nem részletesebb, az teljesen másra való.

2. Nem feltétlenül kell gyökérkezelni. Ebbe így vakon nem akarok beleszólni, mert én nyilván nem látom az ested, röviden annyit mondanék, hogy a gyulladásnak sok oka lehet, sokféle megoldással. Kicsit azt érzem, hogy nem teljesen értetted meg a kezelési tervet, ilyenkor nyugodtan kérdezd az orvost. Ez is a dolga, hogy tájékoztasson, hogy minden átlátható legyen. Neki ez rutin, de aki nem ebben dolgozik, annak nyilván nem egyértelmű a dolog.

Mit csinálj? Nem tudom, ezt neked kell tudni. Jogodban áll máshoz menni, ha nem bízol benne. Arra azért számíts, hogyha másodvéleményt kérsz, lehet, hogy más lesz a kezelési terv is. Ez nem feltétlenül azért van, mert az egyik orvos rosszabb. Egyszerűen vannak dolgok, amiket különböző szakemberek másképp látnak. Ezt a le akar húzni dolgot viszont engedjük el. Senkinek nem áll érdekében lehúzni a betegeit, nyilván a fogorvosnak is az az előnyös, ha elégedettek a páciensek, mivel ebből élnek. Senki nem akar magával kiszúrni. Egyébként a tömés olcsóbb, mint egy komplett gyökérkezelés, tehát a logikát sem látom ebben. Rosszindulat nélkül mondom, hogy inkább tájékozódj, mert úgy vádolod hanyagsággal a szakembert, hogy pl nem tudod mi az a ct, de biztos kellene.

2023. márc. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kezelési terv csak terv, egy irány kijelölése. Ha menet közben kiderül, hogy mégis szükséges a gyökérkezelés, akkor szólni fog a fogorvos, te pedig átgondolod, hogy kéred-e, telik-e rá. CT-re nincs szükség, csak egy jó minőségű panoráma röntgenre.

Amikor magánba mentem, minden esetben ajánlás alapján mentem, így a bizalom kérdése ezzel le is volt zárva részemről.

2023. márc. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%
Nos. Nekem csináltak panorámát, nem látott rajta semmi rosszat. Szemmel sem látott lyukat. Megkérdeztem, hogy csinálna-e egy ct-t. Elkészült a ct, megnézte a felvételt és közölte, hogy megint a páciensnek volt igaza, hiszen a ct alapján mégis talált tömnivaló lyukat.
2023. márc. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
De most én még valamit nem értek. Volt röntgen, az alapján van 3 megoldásra váró dolog, azt úgyis meg kell csinálni, most addig minek kellene plusz CT? Menet közben meg alakulhat máshogy egyébként, egy tömés egyszerűbb, olcsóbb, kisebb trauma a fognak, mint egy gyökérkezelés és ha ezzel megoldható, akkor mindenki jobban jár.
2023. márc. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!