Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkőeltávolítást milyen...

Fogkőeltávolítást milyen gyakorisággal érdemes csináltatni, hogy ne menjenek tönkre a fogak?

Figyelt kérdés
Jelenleg milyen árban van egy ilyen?
2023. ápr. 1. 06:21
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Egy tízes körül volt pár éve az én fogorvosomnál. Nem kell túllihegni a fogkövet, nekem leszedik, ha valami egyéb miatt megyek, de fogorvosok között sincs egyetértés abban, hogy le kell-e egyáltalán szedni, és ha igen, milyen gyakran. Ha nagyon mániákus akarsz lenni, félévente elmész egy higiénikushoz, ők majd tudják - nekem mondjuk egy olyan kezelés után mindig fáj az összes fogam, így inkább csak megmosom napi 3x és fogselymezek éjszaka.
2023. ápr. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1, fogászati szempontból kevesebb gondot okoz.

Viszont szuper táptalaj baktériumoknak, ami miatt a szervezet egyéb részeit tönkrevágja. A legcsúnyább, akivel találkoztam, egy négy gyerekes, 30 alatti apuka volt, aki hetekig volt élet-halál közt az endocarditis miatt, sajnos kellett a műtét is.

2023. ápr. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
#2 Jó, de azért annyi gondot nem okoz, hogy ha félévente-évente elmegy az ember egy tisztításra, akkor aggódni kelljen. Olyan gyakran meg azért csak jár fogorvoshoz az ember, ha foglalkoztatja a foga. Nekem pl. 2 év mire újra kialakul.
2023. ápr. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó egyéni szajhigiénia mellett évente egyszer szükséges a fogkőeltávolítás.

Súlyosabb parodontológiai státusz esetén egyénre szabottan határozzuk meg, általában fél évente, három havonta szükséges.

A fogkő a fogágybetegség mellett rengeteg más betegség kockázatát is növeli, pl.: szívizomgyulladás, koraszülés stb.

2023. ápr. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 NTBS ***** válasza:
100%
Évente. TB-ben ingyenes.
2023. ápr. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 6 hònaponként lenne a legjobb!
2023. ápr. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Metionin ***** válasza:
Évente, félévente, kinek mennyire termelődik újra. Régebben félévente mentem de egy ideje ugyanoda járok és ott utána polírozza is a doki, így nem tapad olyan könnyen vissza és elég évente járnom. Plusz az elektromos fogkefe óta is láthatóan kevesebb van.
2023. ápr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. ápr. 2. 07:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Évente 2x tb alapon ingyenes. Magánban sem szokott nagyon drága lenni. Hogy milyen gyakran érdemes menni, az elég egyéni dolog, ezt a fogorvos majd megmondja.
2023. ápr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvosként válaszolok.

Tb alapon évente 1x (és nem 2x) vehető igénybe a körzetes fogorvosodnál. Ennél gyakrabban annak van szüksége, aki súlyos fogágybeteg, ezt esetleg rontja valamilyen alapbetegség (pl 2-es típusú diabétesz), és korából, edukáltságából adódóan nem képes az otthoni szájápolást az állapotának megfelelően végezni.

Akinek évente többször van szüksége fogkőlevételre, annak a szájápolásán kellene komolyan változtatni, mivel a fogkő nem más, mint az ott maradt lepedék hetek alatt megkövesedett formája (a nyálban lévő ásványi sók csapódnak ki, de szigorúan a lepedékre). Magyarul, ahol fogkő van, azt a területet hetek óta egyáltalán nem sikerült jól megmosni. Ez nem jelenti azt, hogy egy cini mini fogkő, amit nagyjából 2 perc alatt lepattint a fogorvos akkora tragédia lenne, sokszor még fogorvosok szájában is van, de akinek évente többször kell mennyiséget leszedni, ott irtó komoly gondok vannak a hozzáállással. Teszem hozzá, ezt azért el is szokták mondani fogorvosok, hogy változtatni kéne, viszonylag ritka az, hogy valahol nagyon nagy gondok vannak, de az illető a sokadig kezelés után sem kap erről alapos tájékoztatást.

2023. ápr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!