Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vannak itt fogorvosok? Begyull...

Vannak itt fogorvosok? Begyulladt íny és fogkrém kérdése (bővebben lent)? A Parodontax fogkrémnek van gyulladáscsökkentő hatás? Tornáztatás?

Figyelt kérdés

Pár napja éreztem, hogy valami felsértette az ínyemet. Tegnap elmentem fogorvoshoz, aki megnézte és azt mondta, hogy szedhetek antibiotikumot.

Kérdezte, hogy allergiás vagyok-e valamire, erre mondtam, hogy nem tudom, mert nagyon régen volt olyan, hogy antibiotikumot szedtem volna.

Ezután azt javasolta, hogy akkor öblögessek kamilla teával.

Plusz adott Parodontax fogkrémet.

Nekem Biorepair fogkrém van itthon és Dentomin natúr fogpor.

Jó lesz fogmosásra a saját fogkrémem vagy a fogpor vagy használjam a Parodontaxot?


Azt mondta a fogorvos, hogy ha jövő hét csütörtökig nem javul, akkor menjek vissza és levág az ínyből egy darabot.


És kérdezte, hogy a fülem nem fáj? Akkor még nem fájt, de most egy kicsit érzem. De csak egy kicsit.


Mondta a doktor úr, hogy tornáztassam az izmot (ami az állkapcsot mozgatja) és masszírozzam, melegítsem. Ez segíthet?

Melegítem. De nem tudom, mennyit kellene tornáztatni?! Ezt elfelejtettem megkérdezni.

Naponta hányszor, hány percig?



2023. ápr. 1. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem menj el máshoz. Ilyen nincs hogy “levág kicsit az ínyemből”. Meg az antibiotikumnak sincs valószínűleg értelme. Nehéz bármit is mondani itt, de szerintem, ha az ínyed gyulladt akkor menj olyan helyre ahol van parodontológia.
2023. ápr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én fogorvos vagyok, de nem nagyon tudok segíteni, mivel nekem a kérdésből egyáltalán nem derült ki, hogy mi a problémád.

Ha tényleg ínygyulladásod lenne, az a gyulladás, ami szakmai szempontból is megfelel ennek a fogalomnak, annak a terápiája gyulladást kiváltó tényezők eliminálása, vagyis fogkőeltávolítás, és alapos fogmosás. Önmagában ínygyulladásra nem írunk antibiotikumot, tehát innentől kezdve most vagy nem ínygyulladásod van, csak te hívod így, vagy ritka hülye szakembernél voltál, amit viszont azért kétlek, mert azért ezek olyan alapvető ismeretei a szakmának, amit már talán egy 3. éves hallgató is tud és onnantól kezdve több vizsgán is előjön, mint téma, nem lehet átugorni.

Ha viszont nem ínygyulladásod van, akkor kérdés, hogy vajon mi lehet, de így meg nehéz tanácsot adni, hiszen önmagában az, hogy parodontaxszal mosol fogat, még nem elegendő mondjuk egy bölcsfognál fellépő pericoronitis esetén. Utóbbi azért jutott eszembe, mert írtad, hogy az orvos levágna kicsit az ínyedből, itt tippem szerint a circumcisiora gondolhatott (én magam is hasonlóan mondom el a betegnek, hogy mi is fog történne), amit pericoronitis esetén végzünk. Ilyenkor a nehezen előtörő bölcsfog körüli szövetek gyulladnak be, erre valóban lehet antibiotikumot szedni és igen, akár egy metszéssel ki is lehet onnan szabadítani.

De ezek csak tippek.

2023. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Arra sajnos nem emlékszem, hogy latin szavak elhangzottak-e a fogorvos szájából, így azokra a kifejezésekre nem tudok érdemben mit reagálni.


Ugyanakkor én úgy mentem oda, hogy

2023. ápr. 2. 16:51
 4/4 A kérdező kommentje:

... hogy azt gondoltam, hogy vagy felsértette valami az ínyt, vagy a bölcsességfog "mocorog", mert nem jól jött ki (szerintem egyik sem). Emiatt rákérdeztem arra is, hogy a bölcsességfogakat ki kell-e húzni, de azt mondta, hogy nem.


Akkor lehet, hogy a bölcsességfog indult meg újra?


Illetve, ha igen, akkor milyen fogkefét használjak, soft, medium vagy hard sörtéjűt addig is?

2023. ápr. 2. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!