Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gennyes pukli a fogínyen?

Gennyes pukli a fogínyen?

Figyelt kérdés

Van egy tossz fogam azonban még nem mentem vele fogorvoshoz.

Most kb egy órája nagyon elkezdett lüktetni , gennyes kis pukli lett mellette a fogínyen amiben nyomás van.

Mit tegyek? Első dolgom lesz kedden fogorvoshoz menni. De addig mit tegyek?

Most gyulladáscsökkento/fájdalomcsillapító sincs nálam mert a barátomnál vagyok és nála nincs.



2023. ápr. 8. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Arra tör utat magának a genny a foggyökértől, valamilyen ínygyulladásra való szopogató tabletta, vagy ecsetelő, szájöblítő addig is nem ártana míg elmész fogorvoshoz, esetleg sós vízzel is öblögethetsz, az is csökkenti a gyulladást.
2023. ápr. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

semmi értelme az előzőekben leírtaknak, mivel a gyulladás nem az ínyszövetből származik, ha rossz foggal magyarázza a kérdező


ha fáj értelemszerűen fájdalomcsillapító, antibiotikumot fogorvos tud felírni, ha szisztémás tünetek is vannak (láz, szájnyitási korlát, gyengeség, nyirokduzzanat)

2023. ápr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit hatott az előzőekben leírt is, én Gengigel géllel kentem be naponta 5ször, ameddig mehettem fogászatra, kicsit segített, hogy legalább a puklinál ne fájjon.
2023. ápr. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Péntekre kaptam fogorvoshoz időpontot.

De nem tudom ezzel a kis tályoggal mit tegyek,nem ürült ki,ugyanúgy ott van,nem fáj de nagyon kellemetlen és lüktető érzés.

Advilt vettem be az a lüktetést elmulasztotta de olvastam hogy jó ha ki tudna ülülni,szóval kifakadni az a kis cucc.

Ezt vajon én itthon péntekig hogy érjem el?

2023. ápr. 10. 18:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondtam, hogy kenegesd Gengigel géllel naponta 5ször, vagy Phlogosol oldattal ecsteld, nekem segített ameddig fogadott az orvos.
2023. ápr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!