Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bevállalható érzéstelenítő...

Bevállalható érzéstelenítő nélkül a fog csiszolás? Valaki át esett ezen?

Figyelt kérdés

#fogak #Fog csiszolás
2023. ápr. 13. 06:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rengetegen átestek én is, és eléggé nem hogy kellemetlen de fájdalmas, foglyot lehetne vele vallatni, de kipróbálhatod.
2023. ápr. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én, 2 fog csiszolása, 45 perc volt, az orvos csodálkozott hogy bírom érzéstelenítés nélkül. Egyhuzamban mondogattam magamban, hogy nem fáj, nem fáj, milyen jó érzés, stb., így bírtam ki.
2023. ápr. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Fogorvos vagyok és csak abban az esetben vállalnám be, ha elhalt fogakról beszélünk. Még itt sem lenne teljesen fájdalommentes, mivel az íny szintjében, vagy az alatt is becsiszolunk, de ez még akár kibírható. Azért nem vállalnám, mert éles fúróeszközökkel dolgozunk, egy fejelrántás borzasztó balesetveszélyes, megsérül a másik fog, vagy akár a lágyrész, artériás vérzést lehet okozni, de ismerek olyan kollégát, akinek így sikerült szétfúrni a beteg nyelvét, lehetett menni szájsebészetre összevarrni. Ha nagyon jó lenne a rábeszélője a betegnek és valamilyen csoda folytán mégis belemennék, biztos, hogy aláíratnék vele egy nyilatkozatot, hogy az első fejmegmozdításnál vége a kezelésnek. Nagyon nem jó ezzel szórakozni, a beteg a saját egészségét, az orvos az engedélyét teszi kockára.
2023. ápr. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értettem! Köszönöm szépen a választ nagyon hasznos volt!
2023. ápr. 13. 08:15
 5/7 A kérdező kommentje:
Két alsó fog csiszolására mennyit időt vesz igénybe?
2023. ápr. 13. 08:17
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Hát ez attól függ, hogy mely fogakról van szó, mennyi foganyag van meg belőlük, mondjuk átlagoljunk negyed órát fogankènt. Hátsó, nehezen hozzáférhető fognál, esetleg ha szerencsétlen az anatómia (beboltosuló orca), nehezen kooperáló betegnél ez több, elülső fognál akár kevesebb. Az sem mindegy, milyen technikával csiszol az orvos, kell-e vérzést csillapítani, azonnal veszi-e a lenyomatot, készül-e ideiglenes. Sok befolyásoló van.
2023. ápr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, válaszát!
2023. ápr. 13. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!