Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Önligírozó esztétikus fogszabá...

Önligírozó esztétikus fogszabályzót is kell majd gumizni?

Figyelt kérdés
Október óta van fent a felső fogszabályzó, az alsó pedig február óta. Az első fogaim hézagosak voltak és nagyon kiálltak(sajna még most is azért). Sokszor láttam pl képen vagy videókba, hogy gumizzák az alsó és a felső fogszabályzót az emberek. Ezt ezzel a fajtával is kell vagy a fogszabályzó önmaga csinálja? Mert a doki nekem erről még egy szót se ejtett. Ferdesíkot használtam 1 hónapig mikor azt leszedte azt mondta “innentől csak ívet cserélünk”. Nem tudom ezeknél hogy működik, mikor kicsi voltam emlékszek egy rokonomnak volt sima hagyományos gumis és neki is kellett gumiznia. Ha nem muszáj nem akarnám amiatt fontos😄

2023. ápr. 18. 15:25
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Én most vágok bele a felnőtt fogszabályozásba, nekem fém önligírozó készülékem lesz. A kérdésedrea válasz: nem, nem kell színes gumi rá (egyébként ligatúra a neve). Ennek a típusnak a bracketeken lévő kis ajtó zárja be az ívet a tappancsba, tehát kontrollkor csak ívet fognak vcserélni :)


Remélem tudtam segíteni! :)

2023. aug. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én nem a színes gumira gondolok (az az enyémen sincs) hanem arra amit ki kell feszíteni alsó felső fognál és ha kinyitod a szád feszül. Mert elvileg majdnem mindenkinél alkalmazzák, de nekem október óta van fogszabályzóm és ilyesmi szóba sem került pedig nagyon gáz volt a kiinduló helyzet elég komoly eltéréssel és kiállással
2023. aug. 15. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!