Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fájdalmas a csontpotl...

Mennyire fájdalmas a csontpotlas és implantatum fogászati “műtét” ?

Figyelt kérdés
Nyáron tervezem meg csináltatni azaz potoltatni egy hianyzo fogam valoszinuleg csonpotlas is kell ,de rettegek felső fogrol van szó .Azzal tisztában vagyok ,hogy maga a beavatkozás fájdalom mentes de utánna mire szamitsak :( ? Rettegek

2023. ápr. 21. 09:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Úgynevezett éber szedációban szokták csinálni az érzéstelenítés mellett, a szájsebész mellett aneszteziológus is van, ő végzi ezt a beavatkozást, olyan típusú gyógyszereket és fájdalomcsillapítókat ad olyan adagban vénásan, hogy a tudat és a vegetatív reflexek megtartottak maradnak (légzés, keringés, stb.). Utána sajnos van némi fájdalom, de a műtét utáni (postoperatív) fájdalomcsillapítás is a feladata az aneszteziológusnak, erre vannak ma már korszerű, biztonságos technikák és készítmények.
2023. ápr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod .Venasan ? Azthittem csak sima erzestelenito .Magától a beavatkozástól nem tartok annyira hiszen tudom ,hogy hat az erzestelenito .Leginkabb az utánna levő állapottól felek ,hogy mennyire leszek Beteg mekkora fájdalmaim lesznek .Mármint pár napig csak fekszek és faj vagy ugyanúgy tudom a dolgom csinalni .Kulfdolon elek ,évente egyszer megyünk haza így tartok tőle ,hogy jó pár napom csak fekves lenne .
2023. ápr. 22. 09:12
 3/19 anonim ***** válasza:
59%
Éber szedáció? Nálam nem volt ilyen, két implantátum beültetésénél, csak helyi érzéstelenítés. Nem fájt akkor sem, sem utána.
2023. jún. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Megkerdezhetem volt csontpótlásod is ?
2023. jún. 6. 00:14
 5/19 anonim ***** válasza:
59%

Nem volt. Utánaolvastam, nem mondják sehol, hogy éber szedációt alkalmaznak, csak helyi érzéstelenítést.

Sok a hülyeség: van ahol azt írják, hogy egy fog kihúzása után néhány hónapon belül, de max. félév alatt teljesen leépül a csont. Nos, nekem az egyik implantátum helyén lévő fogat 2 éve húzták ki, a másikat 46 (!) éve, és nem kellett csontpótlás egyikhez sem.

2023. jún. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nekem van csontpótlás és nagyon fájt utána napokig és bedagadt rendesen, Flectoron éltem... Nekem már kiszedtek 7 implantátumot mert nem sikerült és ennyi maradt meg a 10-ből 2 év után... Rengeted fájdalom és pénz a semmiért, most úgy gondolom, hogy nem vállalom tovább a kísérleti marha szerepét és maradok megnyomorított szerencsétlen..
2023. jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Konkrétan miért kellett kiszedni az implantátumokat?
2023. jún. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Megkerdezhetem miért kellett kiszedni ? Nekem nem biztos,hogy kell csontpotlas .Külföldön elek ,kitört egy fogam és sajnos úgy ,hogy húzni kellett ez miatt nem akartam haza repülni így 300ezer Ft-ért szedte ki egy Szajsebesz itt úgy ,hogy benne hagyott egy darabot és konkrétan ki kaparta a fogam majd mikor vissza mentem ,hogy rohadtul faj és be volt gyulladva akkor látta ,hogy benne maradt és újra szét kaparta így közölte ,hogy lehet a gyulladás miatt kell majd csontpotlas is annyira megsérült az állkapocs csontom ,amúgy sajnos utólag olvastam róla és elvileg nagyon lehuzos egy doki .Magyar jó fogorvossal beszéltem Ő azt mondta majd otthon kiderül az előzetes konzultáción ,hogy kell-e nekem felső fogrol van szó ,neten azt olvastam ,hogy az fájdalmasabb borzasztóan felek de nyilván bevállalom ,csak legyen újra fogam :( ilyen létezik ,hogy ki kell szedni az Implantatumot? Milyen okok miatt :o?
2023. jún. 11. 02:06
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy fog esetén szerintem sokkal jobbak az esélyek, bár ahogy olvasom már sikerült megjárni a kínok-kínját. Ha nem jól csontosodik az implantátum akkor visszahúzodhat az íny és folyamatos gyulladás van ami miatt ezeket el kell távolítani. Ha egy fogról van szó és nem frontális helyen van, ahol elég vékony az csontozat általában akkor sokkal jobbak az esélyek! Sok sikert!
2023. jún. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Tegnap megtörtént a “műtét” végül kellett csontpotlas és az implantatum beültetés megtörtént .Amennyire szörnyen néztem ki a sok szuri miatt (lógott a fel oldalam ) annyira nem fajt és nem faj jelenleg :) ! Pozitívan csalódtam persze eszem a fajdalom csillapitot is az antibiotikum melle nem is hagyom neki ,hogy bele álljon minimálisan sajog mikor már kezd ki menni a fajdalomcsillapító de egy huzas szerintem sokkal rosszabb hiszen ott nyílt seb van .Nagyon örülök ,hogy bele vágtam gondoltam le írom ,hátha valakinek segít :) !
2023. júl. 3. 08:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!