Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2 hete fennálló szájzárási...

2 hete fennálló szájzárási nehezítettség/állkapocsfájdalom mennyire komoly dolog?

Figyelt kérdés

Hirtelen sokat rágóztam (napi kb 1.5 óra), majd fájni kezdett az állkapocsízületem. Nyitott állapotban semmi gond, azonban normál pozícióban összecsukni nem tudom, mintha valami nem engedné teljesen hátrafelé. Ha 5-10 percig finoman ellentartok sikerül, de enyhe fájdalommal jár, ami csak úgy múlik, ha órákig tudatosan így tartom. Ha ez sikerül a rágás tökéletesen megy, egyébként fáj.

- Ilyen másnak is van néha és semmi pánik, elmúlik, vagy ez valamilyen komolyan sérülés lehet?

- Míg a felépülés tart kell-e tudatosan figyelnem arra, hogy az állkapcsomat időnként csukva tartsam? Kell-e tartanom attól, hogy a ritkábban összeszoruló állkapocs miatt a fogak záródása helytelen lesz?



2023. ápr. 22. 15:02
 1/4 Gyenis Péter válasza:
Azonal fordulj orvoshoz.
2023. ápr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát amint lehet háziorvos. De mi okozhatja ezt? Ízületi gyulladás? porckopás? ínszalag probléma? bölcsességfog rossz helyen?
2023. ápr. 22. 15:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem háziorvoshoz kell menni, hanem fogorvoshoz, akinek részletesen beszámolsz arról, hogy milyen szokásaid vannak, amelyek ehhez az állapothoz vezethettek.

Mi okozhatja ezt? Tippeket szeretnél? Leírás alapján elég egyértelműen a sok rágózástól kvázi izomlázad lett, esetleg a szalagok is túlterhelődtek, ezért pihentetni kell. Bölcsességfog rossz helyen? Igen persze, az is. De lehet akár idegi eredetű, tumor, valamilyen banális infekció, rengeteg dolog. Temetni azért nem kell magad, ha egyik napról a másikra futsz hosszabb távot mindenféle előképzettség nélkül, akkor a térdízületed fáj utána, akár hetekig is. Ugyanez történt az állkapocsízületeddel, mikor olyan sokáig és sokat rágóztál.

2023. ápr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Néhány nap alatt elmúlt a dolog. Voltam közben fogorvosnál, csinált röntgent, nem talált semmilyen problémát. Tényleg a rengeteg rágózás okozhatta, valószínű egy enyhe ízületi gyulladás volt.
2023. jún. 4. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!