Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megteheti a gyerekorvos, hogy...

Megteheti a gyerekorvos, hogy nem ad igazolást, ha nem megyek el fogorvoshoz?

Figyelt kérdés

Pénteken elmentem igazolást kérni, mert fogfájás miatt nem mentem be csütörtökön a suliba, megnezte a gyerekorvos a fogamat és azt mondta, hogy nem ad igazolást, amíg nem megyek el fogorvoshoz. A fogam azóta már nem fáj, igaz előtte nem aludtam éjszaka, de már egyáltalán nem fáj, csutortok ejszaka minden nélkül fáj, most akarmit csinalhatok vele, nem faj.


Tényleg muszály elmennem fogorvoshoz? És neki muszály engednem, hogy hozzányúljon?



#Fogorvos, igazolás, rossz fog
2023. ápr. 24. 08:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Igen, muszáj elmenned fogorvoshoz, igazolást is ő fog adni. És igen, az úgy elég furcsa lenne, ha odamennél, de nem engednéd neki, hogy megcsinálja. Jogos is lenne a feltételezés, hogy annyira ez mégsem fájt, csak lógni akartál, akinek annyira fáj, az a fogorvos rendelési idejének az elején veri az ajtót, hogy segítsenek neki. Neked nem fájt annyira, csak nem akartál suliba menni. Ennyi.
2023. ápr. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem muszáJ elmenned a fogorvoshoz, az orvosnak pedig nem muszáJ igazolást adnia.

És se a fogorvost, se az orvost nem érdekli különösebben, hogy mi lesz a fogad sorsa. Egyedül a te érdeked ez. De ha neked nem fontos, esetleg nem is fájt, max. lesz egy igazolatlanod.

2023. ápr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem fogorvos, sem körzeti orvos nem ad ki visszamenőleg igazolást. Felétek, hogy lehet ilyet?

Irass az anyukáddal egy szülőit aznapra.

A fogadat mindenképpen csináltasd meg, az igazolástól függetldnül.

Biztos nagyon rossz a helyzet, ha a doki így "megzsarolt".

2023. ápr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom, azt mondta, hogy menjek el fogorvoshoz, vigyem róla a papírt és ad akkor csütörtökre. Rohadtul fájt, nekem életemben nem fájt még ennyire semmim, de szerda délelőtt kezdte el, valahogy kibirtam a suliban de aztan egesz éjszaka is fájt és nem aludtam kb semmit, ezért nem mentem be suliba másnap. Aztán sikerült elaludnom reggel/délelőtt és délutánra már nem fájt, amikor felkeltem.

Mindegy, ma délután van fogorvos, de nem tudom odamehetek-e időpont nélkül úgy, hogy már nem is fáj, mert szerintem kell időpont. Vagy mondjam azt akkor, hogy fáj?

2023. ápr. 24. 09:35
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mondd el, amit itt most nekünk megírtál. Azt azért tudd, hogy ha egy foggal nagy baj van, azt leginkább az éjszakai fogfájás jelzi. Ne várj meg ismét egy ugyanilyen keserves éjszakát.
2023. ápr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Hát sajnos le van törve és nincs túl jó állapotban, de nem emlékszem rá, hogy korábban valamikor is fájt volna.
2023. ápr. 24. 09:49
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nincs túl jó állapotban a fogad és mégsem akarsz fogorvoshoz menni? Jézusom. A fogorvoshoz nem akkor megyünk, amikor már fáj, hanem akkor, amikor észrevesszük, hogy nem tökéletes!
2023. ápr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Hát nyilván félek, hogy nehogy kihúzza. Tudom hogy el kéne menni és kénytelen is vagyok ezek szerint, de attól még rohadtul félek, hogy mit csinál vele, nem nem volt még soha semmilyen fogászati kezelésem és nem is vágyok rá.

Ha az iskolafogorvosnak év elején le lett adva, hogy a szüleim kérik a kezelést akkor kezelhetnek ma úgy, hogy a szüleim nincsenek ott?

2023. ápr. 24. 10:51
 9/22 anonim ***** válasza:
Ha ennyire félted, hogy kihúzzák akkor valami normalishoz menj, aki a fogmegtartást preferálja.
2023. ápr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Sajnos nem állunk úgy anyagilag, hogy magánfogorvoshoz menjek, de ahova az iskola tartozik rendelő az magánfogászat is egyébkent.

Egyébként felhívta az iskolavédőnő őket, hogy nehogy potyára menjek, mert az ofő meg már izél az igazolás miatt, igy megkerestem a védőnőt, hogy segítsen már. Azt mondták neki, hogy 16.30-ra menjek és megnézik de azt nem mondták, hogy kezelést kapok-e.

2023. ápr. 24. 12:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!