Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört a fogam vagy a fogkő?

Letört a fogam vagy a fogkő?

Figyelt kérdés
Kellemetlen íz terjengett el a számban, nem vérzett és darabok jöttek ki de az ujjaim között szétporladtak és most ha a nyelvemet odateszem az alsó középső kettő fogamhoz olyan fura mintha letört volna, vagy a fogkő jöhetett le róla és ezért furcsa? Mi lehet?

2023. máj. 12. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Ezt majd fogorvos megmondja.
2023. máj. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem. Az állami orvosok beletörik a fogad a szádba, a magánnál meg otthagyod a fél fizetésed ;)
2023. máj. 12. 17:50
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
#2 Akkor az ezotéria rovatban próbálkozzál, ott megmondják, hogy milyen varázslatot vess be.
2023. máj. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szét tudtad morzsolni, akkor nagy valószínűséggel fogkő. De egy fogorvosi vizsgálat nem ártana már csak azért sem, mert a többi fogkövet is le kellene szedetni.
2023. máj. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De jó hogy itt mindenki humortizálni tud, meg okoskodni és nem a kérdésre válaszolni. Ha böki a csőröd amarra aveljál magadnak, #4-es pedig nagyon szépen köszönöm! :)
2023. máj. 12. 20:06
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Pedig válaszoltam: ha fogorvoshoz nem akarsz menni, akkor menj kuruzslóhoz. Még az is többet tudna segíteni, mint itt a GYK-n a random névtelen emberek.
2023. máj. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem megyek sehova, és a random névtelen emberek bizonyos százalékának is biztos voltak már efféle bajai, így tudnak válaszolni. Erre van ez az oldal. Rendeltetésszerű használat mellett itt minden menne mint a karikacsapás, csak elkorcsosult amióta a dologtalan trollok itt élik ki az életüket :)
2023. máj. 13. 13:01
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

Kikérném magamnak a #2 válaszodat. Fogorvos ugyan nem vagyok, csak asszisztens. Mint szakmabeli, adok egy szakszerű választ: 6 havonta érdemes eljárni szűrésre. Látatlanban nehéz biztosat írni, de ha fogkő, akkor azért gáz, mert ilyen szinten elhanyagolod magad, hogy darabok esnek le. El tudom képzelni a gyulladást ami alatta alakul. Ha fogdarab lenne, akkor még gázabb, hogy omlik szét, mert már úgy rohad.

Reagálva a válaszodra, állami és magán helyen is dolgoztam. Sok fogorvos is praktizál mind a két irányban, felejtsük el, hogy valami dilettáns barbár aki államiban van. Igen, vannak rossz szakemberek, de nem mindneki az, csak mert államiban van. Akivel pl én dolgoztam, nagyon lelkiismeretes és profi volt. Illetve semmit nem kellene beletörnie senkinek, ha nem neveled a fogkövet meg a szuvasodást addig, hogy már csak húzni lehet. Vissza is értünk a rendszeres kontrollhoz, amit írtam. Nem értem mire fel ez a lenéző stílus, nyilván buta fogorvosok, mit értenek ehhez. Majd amikor a falat kaparod úgy fáj, akkor csak jó lesz az az állami, vagy csak kifizeted azt a magánt.

2023. máj. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!