Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után hogyan lehet...

Foghúzás után hogyan lehet tisztítani a kihúzott fog helyét?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem, hogy rögtön utána, mert nyilván több napig nem is szabad hozzányúlni, de egy-két hét elteltével? Mivel még akkor is érzékeny, sőt akár vérezhet is, ha piszkáljuk, viszont elkerülhetetlenül belemegy a megrágott "ételpép", bármilyen óvatosan próbálunk is étkezni.

2023. máj. 17. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem a doki annyit mondott, hogy akár a húzás napján is nyugodtam moshatom, csak egyrészt finoman a kérdéses terület körül, másrészt szerezzek be extra puha sörtéjű fogkefét. Így is tettem és nem is volt semmi gond.
2023. máj. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A kihúzott fog körül, az oké, azzal nincs bajom. Viszont a kihúzott fog helyén egy nagy mélyedés van. Ezt nem tudom hogyan kell/lehet, vagy kell-e egyáltalán tisztítani. De ez a rész még nagyon érzékeny, és szerintem vérezne is, ha piszkálnám. Viszont attól tartok, ha benne marad valami ételmaradék, az káros.
2023. máj. 17. 21:38
 3/4 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem elég ha ott jobban öblögetsz, esetleg szájzuhanyt is használhatsz, mert a fogkefe felsértheti egy ideig.
2023. máj. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

pontosabb leszek: a mélyedést is tisztíthatod, óvatosan.

amit még mondott, hogy csak a nagyon apró ételmaradék a gázos (pl mák, kivi magja), mert azt tényleg lehetetlen kibányászni, de pl. rizs meg egyebek simán tisztíthatóak puha sörtével.

2023. máj. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!