Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömött fog elszíneződéde...

Tömött fog elszíneződéde mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy db tömött fogam, 5-6 évvel ezelőtt lett betömve, mert letört belőle egy darab.

Kb fél éve lett fogszabályzóm (invisalign) ezért a fogápolási rutinom során észrevettem hogy a tömött fogam hátsó része mintha el lenne színeződve. A külső részén nem látszik semmi csak a két fog közötti rész ami olyan, mellékeltem a képet.


Szerintetek lehet ez valami komolyabb gond? Fájni nem fáj..


Kép: [link]



2023. máj. 25. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Lehetséges, hogy a tömött része szinezôdött el. Ha nem fàj, akkor ne foglalkozzàl vele!
2023. máj. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha mégis nyugtalanit, akkor röntgeneztesd meg!
2023. máj. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha gyökérkezelésed is volt az adott foghoz, akkor azt jelenti, hogy elhalt. kb. 10 évet bír ki így egy fog, utána szétporlad.
2023. máj. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Neem, volt szerencsere gyökérkezelve. Röntgent pedig kb fél éve csináltattam a fogszabályzóm miatt, akkor nem mondták hogy lenne bármi baja.


De lehet tényleg a tömés része színeződött el, a legközelebbi konzultáción megnézetem azért.

2023. máj. 25. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!