Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tesztek ájulás ellen az...

Mit tesztek ájulás ellen az orvosnál?

Figyelt kérdés

Sokan küzdenek azzal, hogy annyira félnek bizonyos orvosi vizsgálatoktól, hogy akár el is ájulnak.

Engem a szúrások, injekciók és vérvételek, küldtek néhányszor teljesen a padlóra. Nem maga a szúrás fájt, hanem a vizsgálathoz köthető pánikot hozta ki a szúrás. Például munka alkalmassági vizsgálaton a "mi van ha felvesznek vagy mi van ha nem" kérdés járhatott a tudat alattimban.


A kérdés, hogy akik már éltek át ájulást, azok mit tesznek ha újabb vizsgálatra kell menniük.

Nekem segíteni szokott ha beszéltetnek. De például fogorvosnál ez nehézkes.

Ti mit tennétek fogorvos előtt?



2023. máj. 31. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Semmit, csak szoktam szólni, hogy hajlamos vagyok rá. Mondjuk fogorvosnál még csak egyszer ájultam el, inkább vérvételnél szoktam.
2023. máj. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Másra koncentrálok és szólok az orvosnak, hogy figyeljen erre, plusz legyen friss levegő, ha lehet.

Amúgy én extrán ájulós voltam, de elegem lett, így elhatároztam, hogy elmegyek vért adni és meg is csináltam, azóta rendszeresen járok és már sosincs gond.

2023. máj. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Asszisztens vagyok, következőket tudom javasolni. Jelezd előre, hogy ájulós vagy, erre mindig figyelünk. Őszintén mond el, hogy mi a probléma, pl ha esetedben a szúrás körüli dolgok, akkor erre tudunk készülni. Lehet azért tenni pár dolgot, ami ezt megelőzheti. Sokaknak segít, ha fülhallgatóval zenét vagy podcastet hallgatnak.
2023. jún. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nekem inkább az segít, ha beszéltetnek, illetve ha beszélnek hozzám.

Én abban gondolkodom még, hogy eszek be nyugtatót kezelés előtt.

Az orvos, aki megállapította a fogam baját, azt mondta, hogy elvileg nem tilos a nyugtató. De valamiért mégsem javasolta.

Azt mondta, hogy ha elájulok, majd megvárja, míg fölébredek. Ennél többet vártam.

2023. jún. 3. 23:19
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
3as nekem vér vértel közben el kell terelni a gondolataimat, mert simán bepánikolok és el is ájulok. De ezt mindig jelzem az nővéreknek, akik ott vannak.
2023. jún. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!