Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bemenjek így dolgozni?

Bemenjek így dolgozni?

Figyelt kérdés
Olyan helyen dolgozom ahol hétvégén is van műszak. Vasárnap megyek legközelebb. Fogam korona alatt begyulladt. Egy tojás nagyságú duzzanat van az arcomon. Közérzetem mintha influenzás lennék. Ĺázam nincs de elég pocsék a közérzetem. Mit tennétek a helyemben?

2023. jún. 3. 01:33
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Elmennék fogorvoshoz
2023. jún. 3. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Semmiképp. Ha fogorvoshoz nem tudok elmenni, mert olyan helyen lakom, akkor az orvosi ügyeletre mennék. Lehet, hogy írnak fel valamilyen gyógyszert, így a fogorvos gyorsabban tud kezelni.
2023. jún. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szombat, vasárnap nem tudok fogorvoshoz menni, mert nincs. Ügyeletre /nem fogászati tudok menni./ Sajnos húzni kell amit egy fogorvos a lefedettség miatt. Híd rendszer/ meg sem csinál. Klinikára kell mennem. Sajnos eléggé kirakati a munkakörök. Tegyek maszkot? Csúnyán nézek ki és furi a közérzetem. Talán délutánig kicsit javulhat. Viszont döntenem kellene mert ma délután mondani, hogy vasárnap nem megyek az már szemét dolog lenne.
2023. jún. 3. 07:34
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Ha rossz a közérzeted, eléggé adja magát, hogy így ne dolgozni menj, hanem ügyeletre. Az általános - influenzaszerű - tünetek nagyon komoly gyulladás jelei, ami mihamarabbi beavatkozást kíván. Ha nem transzplantációs sebész vagy, akkor hidd el, nincs olyan fontos munkád, hogy ne tudjanak nélkülözni egy pár napra, amíg rendbe nem jössz.

Azt, hogy ezt egy fogorvos nem tudja megcsinálni, egyáltalán nem tudom értelmezni, ez egy teljesen általános fogorvosi kompetencia, hidat leszerelni és kezelni az alatta lévő fogat. Ezt, mint fogorvos írom, dolgoztam körzetben 5 évet, minden héten volt ilyen esetem. Hát nem örvendtem persze, mert nagy munka leszerelni egy hidat és az esetek 99 %-ban soron kívüli esetek az ilyen betegek, de a munkánk része. A tb nem finanszírozza, tehát elméletben fizetős a leszerelés, de erre majd ott rákérdezel. Azért legyen nálad pár ezer forint. A mai nap, ha nincs más, akkor háziorvosi ügyelet, hétfőn meg irány a fogorvosod. Nem ajánlom, hogy ezzel szórakozz, egyrészről egy ilyen állapotban az antibiotikum feltalálása előtt halálos volt (csak hogy értsd, mennyire súlyos a helyzet), másrészről a fogorvos jogosan fogja gondolni, hogy ha dolgozni el tudtál menni, hogy nincs is akkora baj, viszont igazolást visszafele adni nem tud, ezért mindenképpen érdemes egyben az ügyeletet is meglátogatni.

2023. jún. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Sürgős!
2023. jún. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy lepattintott a fogorvosom. Kb. 15 éve járok hozzá. Igaz nem sűrűn. Az alsó fogaimat Ő tette rendbe. Most a felsőről van szó. Ez 27!!! évvel ezelőtt készült. /sajnos törtek a fogaim fiatalon/ Sokat kellett volna toldozgatni, több híd stb. Másik városban laktam akkor. Az akkori fogorvosom azt javasolta két részben legyen lefedve. A két középsőtől jobbra illetve, balra. Porcelán koronás lefedés. Megérte nagyon!
2023. jún. 3. 19:53
 7/7 anonim ***** válasza:
30%

szurd ki proláld meg genny jön meg vérzik akkor kijött

Dalacint irják mindegyik fogorvos

Gyökér kezelés ideget távolítják el:) sok sikert hozzá

3 hónap mire kérsz Időpontott

:@@@ undoríto dolog:@@@

2023. jún. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!