Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogeltávolítás utáni időszakba...

Fogeltávolítás utáni időszakban mit lehet és mit nem? Mit/mikor lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most volt fogeltávolításom, a szokásos dolgokat elmondták, se alkohol,se tejtermékek,se megerőltetés. De meddig kell ezekre figyelni? Értelemszerűen alkoholt nem iszok , míg szedem az antibiotikumokot,de pl edzeni mikor mehetek le újra? Tejes ételeket mikor ehetek? Öblögetni mikortól lehet? Kávé? Ezekkel minddel várjam meg a varratszedést?

2023. jún. 3. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. jún. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezzel minddel két hetet kellene várni? :-(
2023. jún. 3. 13:37
 3/6 NTBS ***** válasza:

Óvatosan egyél.

Tej, alkohol nem, csak több hét múlva.

2023. jún. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt fogeltávolításom, viszont nekem műtéti úton távolították el a fogamat(felvágták az ínyemet). Én egy hétig nem fogyasztottam tejtermékeket, és két hétig nem edzettem. Mondjuk azt hozza teszem, hogy egy szájsebészeti műtét jóval komolyabb, mint egy foghúzás.
2023. jún. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem végül szájsebészet távolította el,de szerencsére vágás nélkül, azért kellett hozzá elmennem,mert be volt csontosodva és hátha vágni kell, szerencsére nem kellett.


Most vagyok olyan fázisban, hogy fájdalom napok óta nulla,a seb látszólag összehúzódott már,a duzzanat lement. Holnap leszek egy hetes, holnap fogy el az Augmentin is.


Azon kívül, hogy nem mehetek le edzeni,semmi panaszom :-) Néha zavar a varrat,de ennyi.

2023. jún. 6. 15:16
 6/6 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Ezt olyan mintha én írtam volna, nekem is minden bajom volt, hogy nem tudtam menni edzeni.
2023. jún. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!