Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkőeltávolításnál sérült a...

Fogkőeltávolításnál sérült a fogínyem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy hogyan lehet ez, de fogkőeltávolítás után azt vettem észre, hogy a fogaim közötti íny csúcs alvadt véres, főként a front fogaimnál. Pár nappal később is még azt látom, hogy az íny csúcs eltünt, vagy visszább húzódott. Nem vészes, de én látom a különbséget. Az alsó front fogamnál most konkrétan érzem, hogy a levegő és a nyál át tud menni, kis lyuk lett. Nem akarom elhinni, hogy lehet ilyet hibázni, egy ügyes és megbízható ismerős fogorvosom van. 100% bizalmam volt felé, de ezt egyszerűen nem értem. Vagy ez normális, hogy idővel így reagál az íny, vagy egyszerűen elrontotta? Szerintetek? Kb. 5-6 íny csúcs érintett. Ebből 3 az ahol egyértelmű a különbség. Ti mit tennétek?

2023. jún. 5. 00:24
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Nem a fogorvos hibája.

A fogkő az ínyed alatt is kialakult, ezt a fogorvos leszedte, de már elvált az íny a fognyaktól. Ilyenkor visszahúzódik az íny, és már sajnos visszanőni sem fog.

2023. jún. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tök szomorú, hogy az első gondolatod az, hogy az orvos hibázott még egy olyan kutya közönséges beavatkozásnál is, ami még alapvetően orvosi kompetenciát sem kíván, dentál higiénikus is végezheti. Ott fogköved volt, attól gyulladt be az ínyed, ami így nyilvánvalóan vérzik a beavatkozás alatt, ha pedig a szájhigiéniás szokásaid nem változnak, akkor a gyulladás ugyanúgy fennáll, csak most nem takarja el a fogkő. Továbbá a fogkő miatt sorvadt el azon a területen az ínyed, ezért szokták kihangsúlyozni a helyes szájápolást ÉS szükség esetén az évenkénti fogkőeltávolítást (ha valakinek jó a szájhigiéniája, annak nincs egyáltalán fogköve, vagy csak szinte elhanyagolható mennyiségben). Hogy őszinte legyek: ez a te hibád volt. Így már mindjárt más a magzat fekvése igaz?
2023. jún. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy nem voltam elég részletes, de akkor kiegészítem a kérdésem és egyben válaszolok is vázlatosan.

- Természetesen és egyértelműen nem 20 éves fogkővel látogattam meg a doktor úrat. Évente, 1,5 évente járok eltávolításra, voltam már több helyen is.

- A fogkő nem csak a szájhigiéniától függ, sőt, nagyon nagyot nyom a latba a genetika. Páromnak 30 évesen egy lyukas foga sincs, mégis fél évente masszív fogköve lesz. Én bajlódom a fogaimmal, mégis elég 1-2 évente az eltávolítás.

- Vádolni nem akarok senkit, de pont a korábbi tapasztalataimból kiindulva nagyon furcsa lett a végeredmény. Épp azért megyek oda, hogy megóvjam a fogam és az ínyem, erre mégis most sérült látszatra a legtöbbet.

- Természetesen tudom, hogy vérzéssel jár, hisz megcseszegetik és turkálnak az íny alatt, de ennyire még soha nem vérzett pedig máskor is volt ennél több fogkövem is.

- Lehet, hogy kutya közönséges beavatkozás és még egy dentál higiénikus is meg tudja csinálni, de épp ez az, hogy ő viszont csinál 10-et naponta, míg egy doki csak 2 hetente egyet.

- Az ínycsúcs elég sérülékeny, rossz fogselyem használttól is roncsolódhat, ergo nem kell nagy baki ahhoz, hogy kicsit lenyomja, megsértse ezt valaki.


Ezért gondoltam, hogy megkérdezem, hogy előfordulhat-e, hogy a rutintalanság, vagy a rossz technika, vagy eszköz okozhat-e ilyet. Próbálnál kicsit megnyugtatni magam, hogy ez ilyen, úgy könnyebb lenne elfogadni az állandó szívást a fogakkal.


ez csak egy kérdés, elfogadom ha az a végeredmény, hogy ez normális lehet.

2023. jún. 7. 22:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!