Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fluor, fluorid? Mi a különbség...

Fluor, fluorid? Mi a különbség? Hogyan lesz fluorból, fluorid (ami a fogkrémben van)?

Figyelt kérdés
2010. okt. 19. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
A fluor egy agresszív maró mérgező gáz, elem. A fluorid pedig ennek a gáznak valamelyik vegyülete,sója ami úgy tér el az elemtől mint ahogy a nátriumklorid különbözik a nátriumtól. A fogzománc stabilitását fluorid biztosítja.
2010. okt. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fluor az elem, a fluorid az pedig az ionja.
2010. okt. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2010. okt. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! A linket még nem olvastam el, csak mostanában egyre többet gondolkoztam ezen, azt ugyanis tudtam, hogy a fluor rákkeltő, ezért gondolkoztam el azon, hogy vajon a fluorid (amit a fogkrémekbe is tesznek), vajon miben különbözik. Az ugyanígy veszélyes-e az egészségre.
2010. okt. 19. 11:10
 5/6 anonim ***** válasza:

A fluor-atom felvesz 1 elektront, így lesz belőle flouorid, ami negatív töltésű ion.

Egyébként ha megennéd a fogkrémet, az is mérgező lenne, de csak nagy mennyiségben (a gyerekfogkrémek fluoridtartalma azért alacsonyabb, mert 6 éves korig nem nem tudják a gyerekek kontrollálni a nyelési reflexüket).

De nem kell bepánikolni, mert ahhoz tubusszámra kellene enned a fogkrémet, hogy egy felnőtt ember mérzgezést kapjon tőle. Az a mennyiség meg amit esetleg fogmosás közben meg mégis lenyelnél, teljesen elenyésző.

2010. okt. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, de ha minden nap kontaktba vagy a fluoriddal, akkor honnan tudod h életed során nem sokal-e be a szervezeted tőle? A nyállal keveredve felszívódik.
2011. dec. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!