Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 20 éves vagyok. Nagyon elkéste...

20 éves vagyok. Nagyon elkéstem már a fogszabályozással? Azt tudom, hogy minél idősebb az ember annál nehezebben jönnek rendbe a fogai :S és ugye ilyen korban a TB már nem támogatja?

Figyelt kérdés
2009. jan. 10. 17:50
 1/10 anonim válasza:
60%

Nem szeretnék bunkó lenni, de a helyesírásnál már rég elkéstél. A fogszabályzás az LY nem pedig J. Ezt én is tudom 14 évesen, de ha csak elírtad akkor sorry. :)

Amúgy nem késtél el, most is megcsinálja még a fogorvos, max több ideig tart, mert a fogaid rögzültek. Jah és igen sajna a TB nem támogatja, csak 18 éves korig.

De azért próbáld meg, a végén jó lesz.

2009. jan. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A TB tmámogatottságról nem tudok, viszont érdemes rá áldozni:)

1 éves fogorvostanhallgató vagyok, és azt tanultuk, hogy a csontszövet, amiben a fog gyökere van, 30 éves korig könnyen remodellálható - ezt azt jelenti, hogy 30 éves korodig könnyen lehet fogszabályozni. Ezért ajánlom, hogy bátran indulj neki, ne legyél hirtelen 30. :-D


Sok sikert, és szép mosolyt:)

2009. jan. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Több maniért lehet kapni porcelán fogszabályzót, ami szinte nem is látszik. ha nem nagy a gond, fél-másfél év alatt rendbejön. Ha nagy, akkor 2^^
2009. jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy elkésve, ahova én járok, ott az egyik asszisztens hölgy 40 éves fejjel kezdett bele, és most csinálják neki. Nekem anno gyerekként elszúrták, a fogsorom is tönkrement, most rendbehozatom, hogy egészségesek legyenek, és lehet, hogy utána belevágok a szabályzásba is, mert nem csinálták meg régen jól, és most nem férek el a számban (konkrétan tágították a felső fogsoromat, fogat kellett volna húzni, és most kilógnak a felső fogaim, ha nem tudok figyelni, pl. alváskor, és nem épp jó). Most vagyok 24.


Nem tudom, a TB hogy van ezzel, én magánfogászatra járok, sok fogorvosban csalódtam, sztk és magán egyaránt, a fogszabályzásomat a Bp. Mária utcai fogászati klinikán szúrták el (állítólag a legjobb orvosnak mondták, de nagyon anyagias volt, és engem kísérleti alanynak használt, és átadott gyakornokoknak nem egyszer, ez volt 10-15 éve). Én (ha pesti vagy) őket ajánlom, akikhez most járok, emberségesek és jól dolgoznak-> [link]

2009. jan. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Uhh, hát köszönöm szépen :) akkor jó, hogy még nem késtem el vele, és féltem is , hogy ha most mennék el akkor máer késő lenne.. Hát inkább az alsó fogim kouszábbak elöl, de a fleső viszont ha nevetek az meg kiáll ugye mer amikor kicsi voltam szoptam az ujjam.. :) de amúgy nem vészes , de azért mégis egyre jobban zavar :) Hát elméletileg nemsokára pesti leszek , gíy lehet, hogy ellátogatok hozzájuk :) nagyon szépen köszönöm és akkor irány a fogszabályzás :D
2009. jan. 10. 18:48
 6/10 A kérdező kommentje:
jah és igen, véletlenül írtam el, de istenem ember vagyok én is, így hibázhatok :D
2009. jan. 10. 18:50
 7/10 anonim ***** válasza:
en 21 evesen kezdtem hordani, a tb nem tamogatja es ahova en jartam, kb uannyier csinaltak atlatszo feheret mint a femet, csak kicsit busas ara van.
2009. jan. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos ám, hogy az ujjszopás miatt ilyen a fogad, nekem - aki elszúrta - azt mondta, hogy a cumizás miatt ilyen. De nem, itt, ahova járok, a deltában rendesen megnézték, és kiderült, hogy genetikailag kis csontokat, és mellé nagy fogakat örököltem, és ugyancsak genetikai adottság, hogy az alsó állkapcsom hátrébb áll, mint a felső, és egy kicsit el van fordulva a felsőhöz képest, így még véletlenül sincs egymáson a 2 fogsor. Nem is szabályozhatták volna foghúzás nélkül. Úgyhogy negyed óra alatt többet tudtam meg, mint 4 év alatt anno.


No, hát lehet, hogy majd ott találkozunk, ha hozzájuk jössz fogászatra, mert nekem se lesz rövid idő a most megkezdett kezelés :-) De végre meg lesz csinálva.


Minden jót! :-)

2009. jan. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Huhh hát nagyon köszönöm :) igyekszek minél hamarabb belevágni ebbe az egészbe, az a gond, hogy amikor 5.-es voltam akkor a sulidoki küldött fogászatra onnan meg elkültek, hogy nincs erre szükségem.. ez így volt kb 3 alkalommal..:D aztán már nem is érdekelt:) pedig kár.. inkább akkor kezdtem volna neki :S :) remélkjü, hogy minél hamarabb eltudok menni dokihoz :) neked is minden jót :)
2009. jan. 11. 10:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Tb nem támogatja 18 év felett... nekem kb három éve került fel, akkor 21-et fizettem a felsőért illetve 21-et az alsóért... így 42 ezer ment rá támogatással együtt, de ebbe belekell számolni, hogy másfél évig havonta ott voltam, és semmilyen egyéb összegeket nem kért tőlem az orvos (magán). Amikor levették, megkaptam az éjszakait is, az is 16 körül volt a kettő összesen, és egy fogamat tömni is kellett sajna, illetve kettőt kihúzni még a legelején, így mindenestől megúsztam 65 ezer ft-ból úgy hogy 18 alatt voltam, kaptam támogatást rá, illetve ha akartam volna részletben is fizethettem volna, így tényleg nem olyan kibírhatatlan összeg. Speciális fogkefét is kaptam két havonta.

A porcelán 120 körül volt, erre gyerekeknek sem jár támogatás, így gondolom, ez felnőtteknek is ugyanannyi, ami mondjuk nem biztos hogy sokkal drágább mint a rendes támogatás nélkül.

Egyébként ajánlom mindenfélekképen. Volt hogy három napig joghurton éltem egy-egy doki látogatás után, és elkívántam a francba, hogy miért kellett nekem ebbe belevágnom, illetve egyszer kétszer fájdalomcsillapítóra is szorultam, de ezeket az eseteket egy kezemen megtudom számolni, tehát nem egy kibírhatatlan dolog, és így 1-1,5 évvel a levétele után teljesen elégedett vagyok, és örülök hogy belementem. :)

2009. jan. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!